Soome teksatootja viib viimistluse Eestist Soome tagasi

17. august 2009, 16:07

Soome teksavalmistaja M.A.S.I Company viib
ettevõtte viimistluse osa Soome tagasi, muutusega kaotab Valgas töö kümmekond
inimest.

"Vastab tõele küll jah, muutus peaks toimuma lähinädalatel, protsess on juba käivitatud," kinnitas ettevõtte nõukogu liige Leho Haldna ning täpsustas, et Soome liigub siiski vaid viimistluse osa, õmblemine ja muu jääb edasi Valka.

"Kuna ettevõttel olid kahes kohas samasugused tehnoloogilised protsessid ja see nõuab küllaltki palju testimist ja teadmisi, siis oli dubleerimise vältimiseks mõttekas need viia ühte kohta," märkis Haldna. Seeläbi satub ohtu pea 15 inimese töökoht, lisas ta.

"Viimistluse ja pesumaja sulgemine tõi kaasa üheksa töökoha koondamise. Ülejäänud töötajatele oli võimalik säilitada sarnane töö või pakkuda teist neile sobivat töökohta, koos väljaõppevõimalusega," täpsustas ettevõtte ülerõivaliinide juht Anu Eesmaa.

Üleviimisega võidab ettevõte nii kvaliteedis kui ka rahaliselt. Kui suureks kulude kokkuhoid võib osutada Haldna prognoosida veel ei osanud. Samuti kinnitas ettevõtja, et tervet tehast pole kaalutud Soome viia. "Tehnoloogia on kunagi Soomest Eestisse toodud, seega pole praegu kaalutud küll võimalust kogu tehaa Soome üle viia. Poolteist aastat tagasi ostis M.A.S.I ettevõtte aktsiad Sangari käest ära. Hetkel pole Valgast küll rohkem midagi ära minemas," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2009, 16:38
Otsi:

Ava täpsem otsing