Harju maavalitsus müüb 17 000 krooniga kuld-Rolexit

18. august 2009, 15:28

Harju maavalitsus pani osta.ee vahendusel
avalikule enampakkumisele suurejoonelise narkoäriga tegelenud Konstantin
Rudkovski kullast Rolexi. Ekspertiisi läbinud kella alghinnaks on 17 175
krooni.

Kinnise motoklubi MC Free Hawks president Konstantin Rudkovski sattus narkopolitsei huviorbiiti 2008. aasta jaanuaris, mil ta oma uhke kodumaja ümber tiirutavatele narkomaanidele kokaiini ning marihuaanat müüs.

Kuldkella omaniku ametlik kuusissetulek oli vaid 7500 krooni. Narkopolitsei avastas tema kodu läbiotsimisel, et neljaaastase lapsega pere esikuriiulil vedelesid granaadid ning pereisa peitis pangaseifis rohkem kui kilo kokaiini. Selline narkokogus maksab 1,2 miljonit krooni.

Rolexi veebioksjon algas 14. augustil kell 17 ja lõpeb 28. augustil kell 17. Kella pildi taustal on näha Metroserdi ja Eesti proovikoja logodega ekspertiisiakti. Varem on Eesti ajakirjanduses märgitud, et Rolexi kellade hind ulatub isegi üle 800 000 krooni.

Koos kuldkellaga on enampakkumisel ka Pierre Cardini meeste käekell, mille alghind on tuhat krooni ning 20 erinevat kuldehet alghinnaga 52 148 krooni. Enampakkumise käsirahaks on 10% alghinnast ehk siis Rolexil 1718 krooni, Pierre Cardini kellal 100 krooni ja kuldehetel 5215 krooni, seisab kuulutuses.

Harju maasekretär Leevi Laever ütles Äripäevale, et kohtuotsuse põhjal konfiskeeritud vara müüb see maavalitsus, kelle pinnal kohtualune elas ning otsus langetati. Nii lihtne see ongi, lisas ta ning saatis lingi kohtuotsusele.

Sellest möödunud aasta 1. septembri Harju maakohtu otsusest on näha, et konfiskeeritud kallite kellade ja kuldehete omanikel tuli oma tegude üle ka vangikongis järele mõelda. Kohus mõistis Olga Rudkovskaja kuueks aastaks vangi, millest viis aastat ja neli kuud tuleb naisel kanda tingimisi. Katseajaks on viis aastat. Konstantin Rudkovski sai uute suundade seadmiseks kaheksa aastat.

Ühtlasi konfiskeeris kohus tagatiskontole kantud 9740 krooni, arestitud sularaha summas 208 758 krooni, 407 USA dollarit, 480 eurot, 90 latti ja 60 rubla. Konfiskeerimisele kuulusid ka kuldehted väärtusega 70 323 krooni, üks pere kahest sõiduautost, maastur Mitsubishi Pajero, Harley Davidsoni mootorratas ning Hansapanga arveldusarvel olnud 44 534 krooni.

Kohus vabastas Olga Rudkovskaja Audi arestist. Ehetest tagastati naisele vaid üks jämedam ja üks peenike kollasest metallist kett, mille otsas oli rist kirjaga "spasi ja sahrani" (päästa ja hoia – toim). Aresti alt vabastati ka perele kuuluv kinnistu.Kullast Rolex

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2009, 18:37
Otsi:

Ava täpsem otsing