Reformierakond: Tallinn pidurdab ise eurorahasid

18. august 2009, 20:34

Reformierakond soovitab Tallinna linnapeal
Edgar Savisaarel vaadata eurorahade kasutamise osas peeglisse, mitte süüdistada
tegevusetuses valitsust.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on Tallinna projektide eduka ja efektiivse rakendamise tõsiseks takistuseks riigivalitsuse viivitamine vajalike õigusaktide vastuvõtmisega. Aas ütles, et eurorahade üheks pudelikaelaks on transpordi infrastruktuuri arendamise investeeringute kava korduv muutmine. Viimase muudatusega tõsteti põhinimekirjast lisanimekirja kaks Tallinna suurt objekti – Põhjaväila ja Russalka eritasandilise ristmiku ehitus (välisabi 502 mln krooni) ning Nõmme raudteeülesõidu rekonstrueerimine (välisabi 108 mln krooni).

Reformierakond juhib tähelepanu sellele, et valitsus on otsustanud toetada Russalka juurest Vanasadamani kulgeva Põhjaväila ehitust Euroopa Liidu struktuurfondist 500 miljoni krooniga, kuid Tallinn on Põhjaväila ehituse määramatusse edasi lükanud.

„Edgar Savisaare jutt täna Tallinnas toimunud eurorahade rakendamise seminaril on täiesti silmakirjalik,“ ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Valitsus on Tallinna linnale andnud hõbekandikul kätte 500 miljonit krooni euroraha Põhjaväila ehituseks. Kuigi projekt selleks on valmis, jääb Tallinn otsuse tõttu ehitus edasi lükata sellisest suurinvesteeringust lihtsalt ilma,“ märkis Holsmer.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2009, 20:34
Otsi:

Ava täpsem otsing