Harju maavalitsus müüb 17 000 krooniga narkoärika kuld-Rolexit

Anne Oja 19. august 2009, 00:00

Rolexi veebioksjon algas 14. augustil kell 17 ja lõpeb 28. augustil kell 17. Kella pildi taustal on näha Metroserdi ja Eesti proovikoja logodega ekspertiisiakti. Varem on Eesti ajakirjanduses märgitud, et Rolexi kellade hind ulatub isegi üle 800 000 krooni.

Äripäeva lugejad avaldasid kahtlust, kas 17 175kroonise alghinnaga müüki läinud ajanäitaja on ikka ehtne Rolex.

Oksjoniportaali osta.ee haldava Consolidated Auctions OÜ juhatuse liige Toomas Raist ütles, et praegu enampakkumisel olev kullast Rolex on ehtne. "Politseil on kohustus piraatkaup hävitada. Kuna Harju maavalitsus sai aga kella politseilt, on see järelikult ehtne," selgitas Raist.

Koos kuldkellaga on enampakkumisel ka Pierre Cardini meeste käekell, mille alghind on 1000 krooni, ning 20 kuldehet alghinnaga 52 148 krooni. Enampakkumise käsirahaks on 10 protsenti alghinnast ehk siis Rolexil 1718 krooni, Pierre Cardini kellal 100 krooni ja kuldehetel 5215 krooni, seisab kuulutuses.

Harju maasekretär Leevi Laever ütles Äripäevale, et kohtuotsuse põhjal konfiskeeritud vara müüb see maavalitsus, kelle pinnal kohtualune elas ning otsus langetati. Nii lihtne see ongi, lisas ta ning saatis lingi kohtuotsusele.

Sellest möödunud aasta 1. septembri Harju maakohtu otsusest on näha, et konfiskeeritud kallite kellade ja kuldehete omanikel tuli oma tegude üle ka vangikongis järele mõelda. Kohus mõistis Olga Rudkovskaja kuueks aastaks vangi, millest viis aastat ja neli kuud tuleb naisel kanda tingimisi. Katseajaks on viis aastat. Konstantin Rudkovski sai uute suundade seadmiseks kaheksa aastat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing