Rahumaa andis poole nõudest ära

Silvia Kruusmaa 19. august 2009, 00:00

"Nõude loovutamine on tagatistehing, nõude sissenõudmisega tegeleb ka edaspidi AS Alta Foods. Tehingu tingimusi kommenteerida ei sooviks, kuna need on konfidentsiaalsed. Tehing ei mõjuta suhteid Luterma ja Alta Foodsi vahel," kommenteeris Alta Capitali, mille gruppi Alta Foods kuulub, jurist Anton Sigal.

Võlanõudega eile Lutermat rünnanud Dalton Eesti ainuomanik Otto Tamme ütles Äripäevale, et ta ei soovi nõude omandamisega seonduvat kommenteerida. "Teeme nii, et ma ei kommenteeri midagi," sõnas Tamme Äripäeva kommentaaripalvet kuuldes ning lõpetas telefonikõne.

Äripäeva andmetel on endine hoiupankur Otto Tamme seotud kinnisvaraärimehe Toomas Tooliga ning kuulub Läti ühe suurema piimakombinaadi Tukums Piens juhatusse.

Luterma börsile saadetud teate kohaselt on Dalton Eesti ja Alta Foods leppinud kokku, et Alta Foods loovutab Dalton Eestile 50% oma Luterma vastu olevast tunnustamata nõudest, mille kohta Stockholmi Arbitraažiinstituudi vahekohus tegi selle aasta juulis otsuse Alta Foodsi kasuks. Samas jättis Luterma täpsustamata, millise tähtaja Dalton summa maksmiseks andis ning millega maksmata jätmise korral ähvardas.

Luterma kinnitab, et ettevõttel puudub kohustus täita Alta Foodsi või Dalton Eesti väidetavat nõuet, kuivõrd eelviidatud Stockholmi Arbitraažiinstituudi vahekohtu otsust pole Eestis tunnustatud ega täidetavaks tunnistatud ja otsus on kohtus vaidlustatud.

Luterma rõhutab, et Alta Foodsil ei ole Luterma vastu nõuet, mida Dalton Eestile loovutada. Väidetava nõude alusetusest on Luterma teavitanud ka Dalton Eestit.

"Luterma väited otsuse vaidlustamise kohta on eksitavad," märkis Alta Capitali jurist. "Otsuse sisu ei ole vaidlustatav, kuid vahekohtu protseduurireeglite räige rikkumise korral on võimalik Rootsi kohtusse edasi kaevata. Antud juhul jäi kaotanud poole, st Luterma nimetatud arbiter vahekohtu otsuse suhtes eriarvamusele. See on vahekohtumenetluse praktikas üsna tavapärane ega ole kuidagi käsitletav protseduurireeglite rikkumisena."

Sigal ütles, et Alta Foods on alustanud nõude täitmisega seotud protseduuridega, millest esimene on otsuse tunnustamine Eestis kohtus. See annab võimaluse nõude sundtäitmiseks.

Luterma teatas, et neil ei ole ametlikku informatsiooni Dalton Eesti ja sellega seotud isikute ning Alta Foodsi ja selle firmaga seotud isikute omavaheliste majanduslike suhete kohta, mistõttu on Lutermal raske hinnata Alta Foodsi tehtud loovutuse motiive.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing