Haapsalu serva kerkib kevadeks kaubanduskeskus

Enn Tosso 21. august 2009, 00:00

Haapsalu piirile Uuemõisa kerkiva keskuse valmimisajaks on planeeritud 2010. aasta märtsi.

Rannarootsi Ärikeskuse juhatuse liige Marko Kull ütles, et praegu on arendamiseks soodne aeg, sest ehitus on odav ning võimaldab pakkuda kaupmeestele soodsama hinnaga poepindu.

"Jaekaubandus on Haapsalus üldse nõrgal tasemel, suuremaid pindu napib," märkis Kull põhjusena, miks just sinna piirkonda uus keskus rajatakse.

Kulli sõnul võiks keskust suuruse poolest võrrelda Rakvere Krooni keskusega.

Kulli sõnul pole küll seatud otsest eesmärki teistest kauplustest kaupmehi odavama üüriga üle meelitada, ent paljud kaupmehed tulevad paratamatult üle. "Haapsalus pole eriti variante, väiksemad poed on erinevates kohtades linna peal laiali," märkis ta ning avaldas lootust, et Rannarootsist kujuneb tõmbekeskus. Praegu on 70 protsenti keskuse pindadest eellepingutega kaetud.

Kull märkis, et tegu on esimese etapiga. "Kui keskus on sisse töötanud, siis on kavatsus seda laiendada, kuna ruumi on," märkis ta.

Marko Kull ja tema äripartner Igor Mölder omandasid projekti eelmisel nädalal.

ASi Uuemõisa Invest juhataja Koit Uus ütles Uuemõisa kerkivat kaubanduskeskust kommenteerides, et koht on arenduse jaoks hea, ent majandussurutis loob ka riske.

"Finantseerimine on võtmeküsimus. Loodame, et keskus saab valmis ning masu ei sunni seda projekti pooleli jätma," märkis Uus. Ta lisas, et kui projekt valmib, pole rentnike leidmine enam raske, sest Haapsalu piirkonnas on vähe häid pindu.

Koit Uus ei ole Rannarootsi keskuse arendusega seotud.

NCC Ehituse juhatuse esimehe Toomas Aagi sõnul on Rannarootsi kaubanduskeskuse ehitustellimuse näol tegemist viimase aja ühe suurema erasektori tellimusega ehitusturul. "Viimasel ajal on turul domineerinud valdavalt riigi tellimused, kuid uue kaubanduskeskuse ehitamine on esimene väike samm vahekorra tasakaalustumise suunas," ütles Aak.

Ühekorruselisse keskusesse tuleb kokku 9400 ruutmeetrit kaubanduspinda. "Asukohavaliku tingis asjaolu, et Haapsalu linnas ei ole piisavalt vabu kinnistuid, kuhu sellise suurusega keskust koos vajalike parkimiskohtadega rajada. Seetõttu otsustasime linnaäärse piirkonna kasuks, kuhu on hakanud koonduma ka mitmed teised suuremad ärid," lisas Kull.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing