Jõhker tõprakari teises ilmasõjas

Signe Sillasoo 21. august 2009, 00:00

Näitleja, lavastaja, produtsendi ja stsenaristina laineid löönud ja lööv Quentin Tarantino on saanud valmis järjekordse filmiga. Täna maailmas esilinastuv linateos "Vääritud tõprad" on väga tarantinolik, on heade ja halbade leer, on verd, tapmist ja muidu vägikaikvedu.

Seekordne kultusrežissööri film viib sarnaselt eelmise aasta lõpus Ameerikas ja selle aasta alguses Eestis esilinastunud "Valküüriga", kus oli peaosas Tom Cruise, vaataja Teise maailmasõja päevile.

Nimelt pääseb natside okupeeritud Prantsusmaal Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent) veresaunast, mille korraldavad sakslased, kelle eesotsas ohvitser Hans Landa (Christopher Waltz). Shosanna perekond hukkub. Õudustest pääsemiseks põgeneb ta Pariisi, kus alustab oma elu nullist - võtab endale uue identiteedi kinoteatri omanikuna.

Samal ajal kogub kaugemal Euroopas näitleja Brad Pitt, kes kehastab leitnant Aldo Rainet, kokku juudi võitlejatest rühma, mille missiooniks ja pühaks ülesandeks saab väga vägivaldsete, vihkamisest kantud jõhkrate kättemaksuoperatsioonide organiseerimine vastase tagalas. Raineti eestvedamisel kogunevaid jõude tunnevad Natsi-Saksamaa sõdurid kui rühma nimega "Tõprad".

Viimane ühendab lisaks meeste värbamisele jõud ka salaagent Bridget von Hammersmarkiga (Diane Kruger), ja seda otseloomulikult eesmärgiga hirmutada ning hävitada Kolmanda Reichi ehk Hitleri-Saksamaa retsid.

Kõiki neid tegelasi ühendab omavahel Shosanna rajatud kino, kus kättemaksuplaanide haudumine järjest rohkem hoogu võtab.

Olgugi, et suuremad massid pole Tarantino uut meistriteost veel näinud, on film saavutanud juba üpris palju tähelepanu ja positiivset tagasisidet.

Ka üks auhind on juba taskusse pistetud - Canne'i filmifestivalil pärjati sakslasest ohvitseri Landat kehastav Christoph Waltz parima näitleja tiitliga.

"Minu jaoks on see film ühelt poolt nagu "Pulp Fiction", teisalt nagu "True Romance" või siis "Reservoir Dogs". "Pulp Fictioni" puhul meeldib mulle kõige rohkem see, et terviku moodustavad paljud erinevad lood, mis kulgevad kõik ühes suunas. Selles filmis on seda isegi veel rohkem. Lood on mitmekesisemad, aga räägivad kõik ühte lugu nagu üks suur mosaiik," iseloomustab Tarantino kinolinale jõudvat filmi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing