Ka superrikkad nutavad

21. august 2009, 17:43

Aastakümneid vääramatuna näiv trend, et
rikkad saavad rikkamaks võib lõpuks murduma hakata, kirjutas The New York
Times.

Viimase kahel aastal on superrikkad jäänud vaesemaks ning paljud neist ei suuda enam niipea kriisieelsele tasemele tõusta, kirjutas mainekas päevaleht.

Iga investeerimispankuri kohta, kelle sissetulekud on tänaseks taastunud kriisieelsele tasemele, tuleb mitu, kes on endiselt ilma tööta. Lisaks neile on palju rikkaid investoreid, kes on kaotanud miljoneid. Seetõttu ennustavadki paljud analüütikud, et 30 aastat kestnud trend, mil superrikkad läksid rikkamaks ning neid tuli üha juurde, võib praeguseks olla lõppenud.

Kui palju rikkad vaesemaks jäävad, on esialgu ebaselge. See sõltub muuhulgas ka näiteks sellest, kas käimasolev börsiralli jätkub, aga ka sellest, milliseid seadusi Kongress hakkab finantskriisi lõppedes vastu võtma.

Möödunud aastal langes nende ameeriklaste arv, kelle vara netoväärtus ületas 30 miljonit dollarit 24 protsenti. Ettevõtete dividendidest saadav kuusissetulek on võrreldes möödunud suvega langenud 20 protsenti, mis on suurim langus alates taolise statistika kogumise algusest ehk aastast 1959.

Bill Gates, Warren Buffett, Wal-Marti asutaja järglased (perekond Walton) ning Google’i asutajad jäid eelmisel aastal miljardite dollarite võrra vaesemaks. Üheks taoliseks näiteks on omanimelise arvutiviirustarkvara looja John McAfee, kelle varanduse väärtus on kukkunud 100 miljonilt dollarilt nelja miljonini. McAfee paneb peagi oksjonil müüki oma viimase kinnisvara, sest ta vajab arvete tasumiseks raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. September 2009, 17:09
Otsi:

Ava täpsem otsing