USA ettevõtetel on liiga palju raha

21. august 2009, 17:13

USA ettevõtete bilanssides on rekordilises
mahus raha, aga kuna nad ei näi seda kasutama hakkavat, paneb see muretsema
majanduse tuleviku suhtes, kirjutas Reuters.

Standard Poor’si 500 indeksi koosseisu kuuluvate ettevõtete bilanssides on alates aastast 2004 olnud 600 kuni 665 miljardit dollarit raha, aga teises kvartalis on summa hüpanud 700 miljardi dollarini, lausus uudisteagentuurile S P analüütik Howard Silverblatt. Tema sõnul pole uuringus arvestatud finantsettevõtted, kommunaalteenuste- ning transporditeenuste ettevõtted, kelle bilansis olev raha on vajalik normaalseks äritegevuseks.

Kõige rohkem on raha infotehnoloogiaettevõtete bilanssides, kus 240 miljardit dollarit moodustab 34 protsenti käibevarast. Teisel kohal on 209 miljardi dollariga tervishoiuettevõtted.

Raha hulga kasv ettevõtete bilanssides on negatiivne sellepärast, et nii ei ole neist majanduse taastajat ning süveneb arvamus, et majanduskasv ei taastugi, kommenteeris olukorda investeerimisfirma Zephyr Management juht Jim Award. „Endiselt ollakse ettevaatlik majanduskasvu taastumise aja, kiiruse ning jätkusuutlikkuse suhtes.

Kuna aga tarbijad ei kipu samuti tarbima ning hoiuste mahud on rekordilised, tekitab see lisakahtlusi USA majanduse taastumise suhtes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. August 2009, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing