Noorte arstide Eestis hoidmiseks plaanitakse arstiabi ameti loomist

22. august 2009, 11:13

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et
ministeerium on arstitudengitega abiarsti kontseptsiooni väljatöötamise
vajalikkuses ühele meelele jõudmas, see annaks arstitudengitele reaalse
võimaluse praktiseerida ning ning vähendaks tulevaste arstide siirdumist
välismaale.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur osaleb täna, 22. augustil arstiteaduse üliõpilaste suvekoolis, kus ühe teemana räägitakse arstitudengite töötamisvõimalustest.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur peab väga oluliseks, et arstiüliõpilased saaksid juba õpingute ajal Eestis töötada ja kogemusi omandada. „See aitab luua otsesidemeid haiglaga ning valida tulevast töökohta,” ütles Pevkur. „Oleme tudengitega abiarsti kontseptsiooni väljatöötamise vajalikkuses ühele meelele jõudmas ja hetkel koostatakse analüüsi naaberriikide praktikatest,” lisas Pevkur.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi juhatuse liikme ning suvekooli peakorraldaja Gilber Kase sõnul võimaldaks abiarsti ametikoht kasutada arstitudengeid parema tervisesüsteemi nimel. „Abiarsti ametikoha loomine annaks reaalse võimaluse praktiseerida ning lisaks vähendaks see meie tulevaste arstide siirdumist piiri taha ning parandaks nende kvaliteeti. Abiarsti ametikohaga loodaks arstitudengitele koht Eesti meditsiinisüsteemis, millest meie arvates lõikaks kasu kõik osapooled, eeskätt noorte arstide järele janunevad maakonnahaiglad. Sellega muudaksime Eesti tervisesüsteemi paremaks,” ütles Kask.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi korraldatud rahvusvahelise suvekooli teemad on tänavu terviseedendus, mitteformaalne õpe ja mobiilsus. Suvekooli on oodatud ligi 100 osalejat, sh. tudengid ja eksperdid Soomest, Lätist, Leedust, Prantsusmaalt ja Rootsist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2009, 11:13
Otsi:

Ava täpsem otsing