Internetikasiinode mõju kogu turule esialgu raske prognoosida

Virge Haavasalu 24. august 2009, 00:00

"Kahjuks on antud teema prognoosimatu," vastas Rüütel küsimusele, mida toob Eesti kasiinoturule uuel aastal kehtima hakkav kaughasartmängude korraldamist reguleeriv seadus ja sellega seoses online-kasiinode tegutsema hakkamine.

Äripäev kirjutas aprillis, et uus seadus püüab internetikasiinode raha. Rüütli sõnul tõotab uus seadus hasartmängumaksu laekumise madalseisu veidi leevendada, püüdes kinni "õhus lendavad" maksukroonid, kuid ta pidas juba siis raskeks ennustada, millises mahus.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi ütles, et kaughasartmängumaks proovitakse kehtestada nii, et tegijatel tasuks mängu korraldama hakata ja riik natuke ka maksu saaks.

Olympic EG tegevdirektor Andri Avila online-kasiinode suurt mõju ei ennusta. "Ma ei usu, et netipõhised mängud mõjutaksid oluliselt meie nii-öelda landbased (kohalike - toim) kasiinode tegevust ja tulemusi," ütles Avila, kuna usutavasti on tegemist suuremalt jaolt erineva sihtrühmaga. "Ühed otsivad meelelahutust kodust väljas ning teised põnevat tegevust internetis," põhjendas ta.

Ka ei ole tema sõnul tegemist Eesti hasartmänguturu jaoks uue tegevusvaldkonnaga, kuna välismaised operaatorid, mis enamasti on registreeritud offshore-piirkondades, on siinsel turul online-kasiinosid pidanud juba aastaid.

Avila hinnangul on keeruline prognoosida, kui suureks kujuneb turg Eestis.

Kui Olympic teeb lõpliku ametliku otsuse sellesse valdkonda siseneda, siis kindlasti teavitab ettevõte sellisest otsusest esmalt börsisüsteemi kaudu, lubas Avila.

Hasartmänguseaduse veel mittekehtiv säte kohustab internetiteenuse pakkujaid takistama juurdepääsu sidevahendi vahendusel pakutavale ebaseaduslikule kaughasartmängule. "Maksuamet annab teenusepakkujatele avastatud ebaseaduslike hasartmängukorraldajate identifitseerimiseks vajaliku teabe ning teenusepakkujad peaksid nendele ligipääsu piirama," ütles rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna peaspetsialist Sören Meius.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 18:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing