Teenustearendus lisab büroole usaldust

Tea Taruste 24. august 2009, 00:00

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul pole teenuste arendamise eesmärk mitte niivõrd tulubaasi laiendamine, kuivõrd raskel ajal positsiooni kinnistamine. "Kõik sõltub turu nõudmistest ja kuna üha enam on kinnisvaravaidlusi, avas Pindi Kinnisvara õigusbüroo," märkis ta.

Teise uue teenusena tõi Sooman välja tasuta müügihinna määramise. Büroo kodulehel tuleb vaid täita ankeet objekti andmetega ning kahe tööpäeva jooksul teatatakse omanikule reaalne hind, mille eest on võimalik vara müüa. Tegemist on populaarse teenusega, kümne kuu jooksul on tasuta määratud müügihind pea 1500 objektile.

"Kiirmüügikeskust võiks samuti vaadelda uue teenusena. Varem oli Pindil sooduspakkumiste keskkond, ent nüüd paneme üles objektid, mille omanikel on müügiga kiire. Seal hoiame väga hea hinnaga asju," rääkis Soomann. Lisaks on viimase aasta jooksul hakatud pakkuma energiamärgise tegemise teenust ning monitoorima uusarendusprojektide turgu. Pindi Kinnisvara all tegutsev Eri Kinnisvara pakub lisaks objekti ülevaatuse teenust. Tegemist on hindamisteenuse laiendusega, kus ei määrata turuhinda, vaid kaardistatakse objekti olukord. Teenust kasutavad need, kel vaja pangalaenu juurde taotleda.

"Ükski teenus eraldiseisvana pole arvestatavat käibeplussi andnud, ent uute teenuste arendamine toetab Pindi kui universaalbüroo kontseptsiooni, kus saab lahendada mis tahes kinnisvara valdkonnas tekkiva probleemi," märkis Sooman.

Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees Jaanus Laugus kinnitas, et uute teenusvaldkondadega alles alustati ning põhi- ja sidusteenuste käibeid saab võrrelda alles aasta pärast. "Usun, et siis võib sidusteenuste puhul rääkida 30-40 protsendist Uus Maa kontserni käibest," lisas ta.

Uus Maa uued teenused on kolimine, ehitus ja energiamärgise teenused, mida Lauguse sõnul on kliendid kõige enam vajanud ning milles ta näeb suurt tulevikupotentsiaali.

"Ühtlasi investeerime kinnisvarasse, ostes kliendilt elamispinna, kui müügiga on väga kiire ja müügihind meile vastuvõetav," märkis Laugus.

Kolimisteenus ja ehitus-remont on emafirma suhtes frantsiisiettevõtted ja omanikering frantsiisivõtjate ning Uus Maa Kinnisvarabüroo osas ei kattu.

"Ehitus- ja remonditöödest pakume eelkõige siseviimistlustöid nii elamispindade kui ka äriruumide omanikele. Võtame ette just väga väikese mahuga projekte ning katame just seda ehitustööde segmenti, millega suured firmad tegeleda ei taha ja ebakindlus tööde teostaja suhtes kliendil kõige teravam," selgitas Laugus.

Näiteks pöörduvad büroo poole kliendid, kellel on vaja remontida vannituba, vahetada põrandakate, värvida üle kodu seinad. "Ehitusturul pole meil plaanis suurte ehitajatega rinda pista, püsime oma segmendis. Eesmärk on pakkuda pigem rätsepatööd, mitte standardlahendusi," lisas ta.

Uus Maa annab oma teenustele garantii. "See tähendab, me ei jäta klienti muredega üksi ka pärast teenuse pakkumist ja teenitud raha kättesaamist. Kui on näiteks kolimise käigus selgunud, et mööblit on rikutud, siis tegeleme ise kindlustusküsimustega, et klient saaks kindlasti oma murele positiivse lahendi," selgitas Laugus.

Arco Vara Kinnisvarabüroo atesteeritud vanemmaakler Maia Daljajev toob uute teenustena välja energiamärgise konsultatsiooni, kiirmüügi, elamispindade vahetusteenuse ning elamispindade halduse.

"Teenustepaketi täiendamisel oleme lähtunud oma põhivaldkonnast kinnisvarast, et suudaksime katta oma teenustega kogu kinnisvara eluea ning pakkuda kliendile lisaväärtusi," rääkis Daljajev.

"Oleme praegu veel ühte teenust välja töötamas, mida saame alates septembrist meie klientidele pakkuda," märkis ta.

Martin Vahter, 1Partner Kinnisvara tegevdirektor
Klientidel on nüüd aega dokumentatsiooni korrastada.

Bürool, kes pakub ainult vahendusteenust, on keerulisemad ajad kui laiema teenustevaliku pakkujal. Tugevamate büroode teenustepaketti kuuluvad hindamisteenus, haldusteenus, ehituste projektijuhtimisteenus, investeeringute juhtimisteenus jms.

1Partner Kinnisvara on lisaks nimetatud teenustele hakanud täiendavalt tegelema energiamärgise väljastamise ning hoonete kasutusloa väljastamise korraldamisega.

Praeguses turusituatsioonis, kus otsene ehitustegevus on vähenenud, on klientidel rohkem aega ja motivatsiooni tegeleda ka dokumentatsiooni korrastamisega.

Kuna tehingute mahud on vähenenud ja osa teenuseid me varem ei pakkunud, siis on uute teenuste osakaal kogukäibest automaatselt kasvanud.

Ingvar Allekand, Domus Kinnisvara arendusdirektor
Turuseis nõudis ostuesinduse teenust.

Praegusel maaklerteenuste turul ei olegi niivõrd suureks küsimuseks see, et müüke napib, kuivõrd see, kes need müügid ära teeb. Tehingute maht on püsinud stabiilsena ja meie tegevuse maht oli esimesel poolaastal oluliselt suurem kui aasta eest.

Uued tooted oleme toonud välja just praktilisest vajadusest lähtuvalt. Olime esimesed, kes tõid selgelt eraldi teenusena turule kinnisvara vahetuse, lisaks alustasime analüüsi- ja audititeenuste pakkumisega. Teenuste struktuuri osas on viimase poole aasta jooksul kindlasti oluliselt rohkem tähelepanu saanud ostuesindused. Praegu liigub kinnisvaraturg sinnapoole, et suureneb pettuste oht, iga tehing muutub järjest raskemaks ning kõik ostjad ei valda hinnakauplemise tehnikaid. Seetõttu on päris paljud meie kliendid otsustanud meilt ostuesinduse teenust osta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing