Erinevalt muust Eestist ei vähenda Tallinn õpetajate palku

24. august 2009, 16:44

Tallinnas jäävad kehtima senised õpetajate
palgamäärad ning erinevalt riigist ei vähendata õpetajate palku 4%, teatas
linnavalitsus.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni tänasel kohtumisel Tallinna Haridustöötajate Ametiühingu Liidu ja Eesti Koolijuhtide Ühenduse Tallinna piirkonna ning Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse esindajatega lepiti kokku, et pealinnas jäävad kehtima senised õpetajate palgamäärad.

Jäppinen märkis, et teise negatiivse riigieelarvega kärbiti 1. juulist õpetajate palga alammäärasid 4%. "Erinevalt riigist soovime säilitada õpetajate palgamäärad senisel tasemel ning leiame, et praegusel hetkel ei ole majanduslik olukord põhjenduseks õpetajate palkade vähendamiseks," tõdes ta.

"Vastupidi, püüame leida teisi kokkuhoiuvõimalusi ning soovime majanduslikult keerulises olukorras hinnata ja tunnustada õpetajate tööd, kelle tegevus mõjutab otseselt ja oluliselt meie laste tulevikku ja haridusasutuse elu," lisas Jäppinen.

Linnaeelarvest kaetakse kõigi koolieelsete lasteasutuste ja huvikoolide ning munitsipaalkutseõppeasutuse pedagoogide palgad. Põhikoolide ja gümnaasiumide osas kaetakse linnaeelarvest eeskätt nende pedagoogide palgad, kes ei ole klassiõpetaja, põhikooli aineõpetaja, gümnaasiumi aineõpetaja või parandusõppe õpetaja.

Tänavu tõusis Tallinna haridustöötajate palk 4%, mullu 22%, 2007. aastal 18% ja 2006. aastal 7%. 2005. aastal tõstis linn oma eelarvelistest vahenditest pedagoogide palka keskmiselt 8% ja haridusasutuste juhtide kuupalga alammäära 10%, teatas linnavalitsus.

Vastavalt kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele kohustub omavalitsusüksus korraldama oma vallas või linnas koolieelsete lasteasutuste, põhikoolide ja gümnaasiumide ning huvialakoolide ülalpidamist, juhul kui need on omavalitsusüksuse omanduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2009, 16:44
Otsi:

Ava täpsem otsing