Jaan Talts Telekomist: kahju on!

24. august 2009, 10:53

Eesti Telekom on ju dividendiaktsia, nii
riik kui väikeaktsionärid said selle pealt dividende, eks natuke kahju on küll,
kommenteeris Telekomi võimalikku müüki TeliaSonerale väikeaktsionär Jaan
Talts.

TeliaSonera AB otsustas teha Telekomi väikeaktsionäride aktsiatele ülevõtmispakkumise hinnaga 93 krooni aktsialt. Eesti riik teeniks võimaliku müügi pealt 3,1 miljardit krooni, Arengufond 385 miljonit ja siinsed erainvestorid 372 miljonit.

Telekomi väikeaktsionäri Jaan Taltsi sõnul oleks müügist iseenesest kahju. "Eks võib ju arvata, et tahavad osta. Ammu on ju tahetud, kuid riik pole siiani nõustunud. Kahju oleks ikka küll, kui Telekom nüüd ära antakse. See on ju dividendi aktsia. Riik saab sealt tulu ja ka väikeinvestoritel on see olnud väikene pala leiva peale panemiseks igal aastal," kommenteeris tõstmise olümpiavõitja.

"Kui omanik müüks seda viimases hädas eksole, see on olnud selline kindel värk. Kui sul midagi on, siis see on nagu oma Jaan TaltsJaan Taltsmaja. Kuid ega riik on seal ju ka väikeaktsionär ja peale sõnaõiguse muud pole, otsustamisõigust ju pole," lisas ta.

Teisest küljest arvas Talts, et kui vaadata praegust majanduslikku olukorda ja kui läheneda asjale nii, et sellest müügist kõik võidavad, siis tuleks ikkagi müüa. "Olukord on ju selline nagu ta on, tahetakse siin ju eurole minna ja kui sellest meile kõigile tõesti kasu on, kui see otsus on põhjalikult läbi kaalutud ja kui see summa aitab meil üle minna näiteks eurole või päästab meid mõnest katastroofist, siis see on vajalik ja seda tuleb teha. Kui raha on vaja, siis seda on vaja," märkis ta. Taltsi arvates on hind 93 krooni aktsia kohta iseenesest normaalne, kuigi oleks võinud ikka 100 krooni olla, sest kunagi pakuti ka 130 krooni.

"Kahju oleks jah, kuid ma ei tahaks uskuda, et riik teeks läbimõtlemata otsuseid. Sest siiamaani ju ei tahetud müüa. Kui riik nüüd otsustab müüa, siis on neil ilmselt viimane häda käes," lisas väikeinvestor.

Jaan Taltsile kuulub 15 425 Telekomi aktsiat. Ülevõtupakkumist aktsepteerides teeniks ta nende müügil 1,43 miljonit krooni. Eraisikuna on Talts Telekomi suuruselt 18. aktsionär.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2009, 19:48
Otsi:

Ava täpsem otsing