Merkel G.M.-ile: otsustage Opeli asjas lõpuks ometi!

24. august 2009, 18:07

Saksamaa kantsler kutsus General Motorsit
otsustama veel sel nädalal, kumb pakkuja saab Opeli, sest otsusest sõltuvad
kümned tuhanded töökohad.

"Mul on kahju, et protsess pole lõpule jõudnud," rääkis kantsler laupäeval televisioonis, avaldades kahetsust G.M.-i nõukogu suutmatuse üle päev varem toimunud koosolekul oma tütarettevõtte Opeli saatuse üle otsusele jõuda, kirjutas International Herald Tribune. Merkel kinnitas oma toetust Kanada autoosade tootjale Magna International, kelle taga on Vene riikliku Sberbanki tugi.

Vene riik toetab pakkumist, kuna see aitaks tal ka oma autotööstust moderniseerida ja laseks Venemaal Saksa tööstuses jala paremini ukse vahele saada. Belgia investoril R.H.J. International on G.M.i toetus, kuna too annaks talle võimaluse seoste taastamiseks, kui G.M. on oma finantsprobleemid lahendanud.

Hiljuti helistas Merkel president Obamale, paludes tal lasta G.M.il kiiresti otsusele jõuda. Kevadel ärgitas ta Obamat kasutama Opeli aitamiseks USA riigi raha, kuid vastav töögrupp keeldus, viidates seda olevat G.M.i otsustusvaldkonna.

Saksamaa ning Opeli tehaste asukohaliidumaade valitsused on lubanud Magnale Opeli ülevõtmiseks kuni 4,5 mld eurot laenugarantiisid. Valitsus kaalub ka 1,5 mld eurost krediidiliini Opelile, mida too on öelnud end vajavat praeguse aja ja novembri vahemikus.

Minnes tehingule Magnaga säilitaks G.M. 35% vähemusosaluse, kuid kaotaks mõju Opeli tootmisele ja müügile Euroopas. R.H.J. jätaks G.M.ile kontrolli Opeli tehnoloogia üle. G.M. plaanib küsida Saksamaalt rohkem infot rahastamise võimaluste kohta, sealhulgas rahast R.H.J.ile, seni pole seda pakutud. Saksamaa majandusminister Karl-Theodor zu Guttenberg ütles laupäeval end mitte mõistvat G.M.i viivitamise põhjust ning ütles, et tal on selle pärast kahju. "Oleme andnud G.M.ile kogu vajaliku info," ütles ta.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2009, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing