Paet: Ettevõtjate suhtlus saatkondadega oluliselt tihedam

25. august 2009, 15:38

Täna kohtusid välisminister Urmas Paet ja
Eesti suursaadikud Euroopa Liidu välistest riikidest kaubandus-tööstuskoja
esindajate ning ettevõtjatega, et süvendada omavahelist koostööd Eesti
majandushuvide edendamiseks välismaal.

Urmas Paeti sõnul soovib välisministeerium jätkuvalt kaasa aidata Eesti ettevõtete rahvusvahelistumisele ja Eesti ettevõtluse huvide kaitsele välisriikides. "Toetame nii ettevõtteid, kes otsivad keerulisel ajal uusi eksporturge kui ka neid, kes juba tegutsevad välisturgudel ja vajavad oma tegevuse jätkamiseks riigipoolset toetust," märkis ta.

Ettevõtjate ja välisministeeriumi omavahelisest suhtlusest rääkides rõhutas Paet, et Eesti ettevõtjate aktiivsus suhtlemisel saatkondadega on käesoleval aastal varasemate aastatega võrreldes oluliselt suurenenud. "Kui näiteks eelmisel aastal jõudis meie saatkondadele ettevõtjatelt 242 päringut, siis tänavu on neid juba praeguseks 357," ütles välisminister.

Paet rõhutas, et kõik Eesti saatkonnad tegelevad majandusküsimuste ja äridiplomaatiaga ning saavad Eesti ettevõtjaid aidata partnerite otsingul välisturgudel, äriseminaride, kontaktürituste ja muude ürituste korraldamisel, aga vajadusel abistada ka võimalike probleeme lahendamisel asukohariigis. Samuti saavad saatkonnad olla abiks tugiteenuseid – konsultatsioonid, krediidiinfo, inkassoteenused, õigusabi, tõlketeenused jms – pakkuvate ettevõtete kontaktide vahendamisel, ettevõtet tutvustavate materjalide ja info levitamisel ning huvilistele kättesaadavaks tegemisel.

Tänane diplomaatide ja ettevõtjate kohtumine oli kolmas samalaadne üritus. Eelmised sarnased kohtumised toimusid detsembris 2008 ja aprillis 2009.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2009, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing