Politsei: olematu lastekodu püüab koguda annetusi

25. august 2009, 12:14

Mitmed inimesed on pöördunud
politsei ja sotsiaalministeeriumi poole murega, et neilt palutakse abi
lastekodu toetamiseks. Heldeid toetajaid ootavat Kõrveküla lastekodu pole aga
tegelikkuses olemas.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna nõuniku Elmet Puhmi sõnul on kahetsusväärne, et annetamis- ja toetamiskuulutusi kasutatakse raha väljapetmiseks. "Väga kahju on sellest, et keegi on otsustanud lapsi ära kasutada, nende arvelt raha teenida ja inimeste heasoovlikkust ära kasutada. Ma tänan tähelepanelikku kodanikku, kes sellisest pettusest teada andis," ütles Puhm.

Tema sõnul tasub enne annetuse tegemist uurida, kelle heaks raha kogutakse. "Näiteks lasteasutuste kohta saab informatsiooni sotsiaalministeeriumi kodulehelt. Alati võib ministeeriumisse nõu saamiseks ka helistada," lisas Puhm.

Politseiameti kriminaalosakonna juhi Krista Aasa sõnul tuleb abivajavaid lapsi alati toetada, ent see ei tohiks muutuda kellegi rikastumise allikaks. Tema kinnitusel peaksid inimesed niisuguste kahtlustäratavate juhtumite korral kindlasti politseisse pöörduma. "Helistada tasuks ka siis, kui on mingigi kahtlus annetust paluva asutuse või kodaniku suhtes. Kelmidel ei maksa lasta Olematut lastekodu toetama kutsuv kuulutusOlematut lastekodu toetama kutsuv kuulutusend petta," lisas Aas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2009, 12:14
Otsi:

Ava täpsem otsing