Kusminil on kahju lahkuda Kalevi kommivabrikust

Kaisa Tahlfeld 26. august 2009, 00:00

Kalev Chocolate Factory teatas eile, et ettevõtte uueks juhatuse esimeheks saab seni firmas tootmisvaldkonna eest vastutanud juhatuse liige Mait Nilson.

Ettevõtte pressiteates oli lause: "Praegune aeg tingib majanduses olukorra, kus omanikud tahavad ja ilmselt peavadki ise rohkem juhtimisele lähemal olema." Kas Oliver Kruuda asub ise Kalevit juhtima?

Ei, Oliver Kruuda ei asu ise Kalevit juhtima. Juhatuse esimees on Mait Nilson, kes saab lihtsalt vastutust juurde. Mina pole sunnitud ettevõttest lahkuma, lihtsalt lepingu tähtaeg lõppes ja Oliver Kruudaga koos otsustasime, et ma ei jätka. Pole ju nii, et üks saab otsustada, eks asjal on ju alati kaks poolt. Arutasime koos, kuidas ettevõttele parem on ja kuidas Oliver Kruuda suuromanikuna saab oma varasid parimal võimalikul moel juhtida. See oli ühine kokkulepe.

Saan aru, et Oliver Kruuda siis ikkagi soovib varasemast rohkem ka juhtimise juures olla?

Ta on kindlasti aktiivsem. Kuid ka praegune aeg on selline keeruline, ja ta ongi aktiivsem. Meil oli siiani kokkulepe ja kuna ta usaldas mind, siis andis ta mulle ka suhteliselt vabad käes, olen talle selle eest väga tänulik.

Enam ta nii vabu käsi anda ei tahaks?

Seda ma ei oska öelda, ma arvan, et jätkatakse senise strateegiaga. Kui Oliver Kruuda oli varem lihtsalt nõukogus, siis nüüd ta tahab ka igapäevaselt rohkem kaasa arutada ettevõtte toimetamisel. Kõikidel ettevõtetel on praegu keeruline kohanemisaeg.

Kuivõrd oli otsus lahkuda tingitud Kalevi keerulisest majandusolukorrast?

Kalev Chocolate Factory on praegu heas seisus, tuleb vaadata eraldi Luterma Gruppi ja Kalev Chocolate Factoryt Luterma tütarettevõttena. Kalev Chocolate Factoryl on küll vaatamata praegusele pinevale majandusolukorrale päris hea seis. Ettevõte on juba suutnud turul toimuvaga kohaneda ja see on hea baas, millelt edasi minna.

Kuhu Teie nüüd ise edasi liigute?

Ei oska veel öelda, see uudis alles avalikustati. Ma pole saanud veel väga ringi otsida, kuid eks ma vaatan ringi ja raskusi ma pole oma elus kunagi veel kohanud, nii et loodetavasti leian uue ja põneva töö.

Kas kahju pole lahkuda?

On ikka! Palju tööd on tehtud, meeskond on mõnus ja Kalevi bränd on eestlastega nii emotsionaalselt seotud, ma ei teagi ühtegi teist sellist, kus kired nii lõkkele lööksid.

Muidugi on kahju, kuid ma olen ka väga tänulik selle viie aasta eest, on olnud väga põnev. Ma arvan, et ma olen ka juhina palju kasvanud ning arenenud. Ei kahetse ühtegi päeva.

Augusti lõpus uuele ametipostile asuv Mait Nilson ütles, et senine tegevjuht Kati Kusmin tõi ettevõttesse organiseeritust, usaldusväärsust ja töökust, need väärtused on tema sõnul hea alus, kust edasi minna.

"Oliver (Kalevi suuromanik Oliver Kruuda - toim) usaldab oma juhte. Kui tal on juht olemas, siis ta igapäevasesse töösse otseselt ei sekku. Küll aga kindlasti eksporditurgude avamisel oleks Luterma panus ja Oliveri kontaktid ka teretulnud," vastas Nilson küsimusele, kui palju tal uues ametis otsustamisõigust võiks olla, sest ettevõtte pressiteatest võis välja lugeda, et suuromanik Oliver Kruuda plaanib edaspidi Kalev Chocolate Factory juhtimisele lähemal olla.

Nilson peab uues ametis oluliseks esimese asjana suurendada ettevõtte turuosa Balti riikides. "Kui praegu jagame Kraft Foodsiga esimest ja teist kohta, siis võiksime nüüd Baltimaade müügimahus saavutada esimese koha. See on täiesti reaalne eesmärk. Kui vaadata tulevast sügisperioodi ja meie jõuluportfelli, siis see võib täiesti realiseeruda," märkis Nilson.

Ettevõtte üheksa kuu kasum kukkus 14 miljoni krooni pealt 2,4 miljoni peale. "Käibe mahtu vaadates see kukkumine kasumis nii suur pole. Käibe mahu suhtes on eesmärk kasumit suurendada, praegusel juhul see pole nii oluline küsimus," kostis seepeale uus tegevjuht.

Ettevõtte aasta lõpu tulemused sõltuvad Nilsoni sõnul aga juba palka saavate tarbijate hulgast. "Kui tarbijad saavad kenasti sissetulekuid ning nende kindlus taastub, siis tuleb ka jõuluperiood Kalevile väga ilus. Kui kindlus ei taastu ja sissetulekud veelgi vähenevad, siis ei tule nii ilus, kui oleks võimalik. Jõulukuud on iseenesest alati teistest paremad olnud," avaldas Nilson lootust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing