Rääsk laenas mullu Rahumaale 4,4 miljonit krooni 45% intressiga

ÄP 27. august 2009, 00:00

Ahtri Maja majandusaastaaruandest selgub, et Alta sai mullu ettevõttelt laenu 4,4 miljonit krooni (sh intressinõue 2 miljonit krooni).

"Praeguseks on see lühiajaline laen ümber struktureeritud ja uus kokkulepe on oluliselt erinevatel tingimustel," selgitas Alta Capitali jurist Anton Sigal. "Uue kokkuleppe tingimused on konfidentsiaalsed ja poolte kokkuleppel neid ei avalikustata."

Ahtri Maja ja Alta seos kerkis hiljuti esile, kui ilmnes, et Indrek Rahumaa suurosalusega Alta Capital Partners S.C.A ja Alta Foods sõlmisid selle aasta jaanuaris kokkuleppe, millega Alta Foods pantis 50% suuruse osa oma 6 miljoni euro ehk 94 miljoni krooni suurusest nõudest Luterma vastu osaühingule Ahtri Maja. Pant laieneb ka ettemaksu vastavale osale kogunenud intressi ja viivise nõuetele ning väidetavalt võib vaidlusaluse nõude täitmist nõuda üksnes Ahtri Maja.

OÜ Ahtri Maja kuulub ASile Landeste, mille omanik on Äripäeva rikaste edetabeli 18. mees Toonart Rääsk.

OÜ Pinkwater on eelmise aasta kevadel loodud valdusfirma, mis kuulus algul SIA Alta Capital Partnersile. Mis firmaga on tegemist, Rahumaa rääkida eelmisel aastal ei tahtnud, kuna tema sõnul oli tegu arendusjärgus projektiga.

Nädal tagasi ilmus ka uudis, et Alta Foods loovutas poole oma ligi 94 miljoni krooni suurusest nõudest Oliver Kruuda ettevõte Luterma vastu OÜ-le Dalton Eesti, mille ainuomanik, endine hoiupankur Otto Tamme on seotud Toomas Tooliga. Nimelt on ta Ekspressi andmetel Toolile kuuluva Läti ühe suurema piimakombinaadi Tukums Piens juhatuse liige.

Luterma kinnitab endiselt, et ettevõttel puudub kohustus täita väidetavat nõuet, sest Stockholmi Arbitraažiinstituudi vahekohtu otsust pole Eestis tunnustatud ega täidetavaks tunnistatud ja otsus on kohtus vaidlustatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing