Vanametalli maailmaturu hind alustas visalt kerkimist

ÄP 27. august 2009, 00:00

Värvilise vanametalli hind on jõudsalt kosunud alates aasta algusest. Näiteks vase hind jaanuaris oli umbes kuus korda madalam sellest, mis taseme juures hinnad praegu liiguvad. Samas võib väita, et hindadest on õhk välja lastud ning seetõttu olulist spekuleerimist turul ei toimu. Kaupa ostetakse konkreetsete müükide vastu ning laoseisud on minimaalsed.

Musta vanametalli hind maailmaturul tervikuna oli 2009. aasta alguses võrrelduna eelmise aasta hindadega väge heal tasemel.

Märtsikuus toimunud korrektsiooni tulemusena saavutas vanametalli hind aasta ühe madalaima taseme. Praeguseks on majanduse elavnedes kerkinud taas ka musta vanametalli hind.

Vajadus sekundaarse materjali järele on olemas, kuid enam ei spekuleerita suurte kogustega ning hoitakse laoseisud minimaalsel tasemel. Türgi, Hispaania jt riikide terasesulatustehased toodavad otse kliendile ja üleliigset kaupa lattu ei osteta.

Mullu prognoositi selleks aastaks muutuvat ja hüplikku vanametalli hinda, mis siiani on paika pidanud, ning prognoosid näitavad, et sarnane trend jätkub vähemalt selle aasta lõpuni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing