Rivo Sarapik • 26. august 2009 kell 21:00

Võlgades Arco Trans vahetas omanikku

Riigile üle kahe miljoni krooni makse võlgu olev Arco Trans vahetas juulis omanikku - 1996. aastast saadik omanik olnud Peeter Kuusiku asemel on firma uus peremees metsavarumisega tegelev OÜ Anneteam, mille omanik on Janek Veeber.

Ettevõtte endist ja praegust omanikku ei ole Logistikauudistel õnnestunud kommentaaride küsimiseks paari nädala jooksul tabada.

Ettevõtte juhatuse liikmeks lisandus juulis Kalev Sakjas, kes tegeleb ettevõtete likvideerimisega, ka teda ei õnnestunud telefonitsi tabada.

Pärast omanikuvahetust registreeriti ettevõte juuli viimasel nädalal Harjumaalt Sauelt ümber Raplasse. Sauel asus firma samal aadressil, millel tegutseb praeguseks endine tütarfirma, ekspedeerimisettevõte Arco Transport, millele 2007. aastal tegi vedaja 93% oma vedudest. Samuti on firmadel ühine telefoninumber ning koduleht. "Ühine aadress ja telefoninumbrid olid meil seni, kuni Arco Trans oli oma kontoriga Arco Transpordi allüürnik. Koduleht on muutmisel," kommenteeris Arco Transpordi tegevjuht Ivo Krumm.

Mullu augustini oli Arco Trans poole ulatuses Arco Transpordi, Eesti 15 suurema ekspedeerimisfirma hulka kuuluva ettevõtte omanik.

Samuti kuulus Arco Transile möödunud aprillini Krone haagiste maaletoomise ja müügiga tegelev Haagisekeskus.

"Arco Trans solkis turgu ja seda aastat kasutati selgelt selleks, et veel viis viimast krooni võtta," nentis transpordiettevõtja Ronald Kivisalu.

Logistikauudistele laekunud vihje kohaselt võttis SEB vedajalt võlgnevuse tõttu mais liisinguveokid käest. BRC müügiplatsil Äripäeva fotograaf ka Arco Transi logodega ligi kümmet veokit märkas. Kas väide vastab tõele? SEB kommunikatsioonijuht Silver Vohu teatas, et klientidega seotud üksikasju pank kommenteerida ei saa.

Krummi sõnul tagastas Arco Trans tänavu juulis liisinguettevõttele kõik oma veokid ja haagised, mille tõttu ei saanud enam kaupa vedada. Mis on omanikevahetuse taga või kas veofirma lastakse pankrotti, seda Krumm ei öelnud.

Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) infoosakonna juhi Ermo Perolaineni sõnul ei ole Arco Transi juhid või omanikud firma omanikevahetusest ja ümberregistreerimisest ühendust informeerinud.

"See info ei olnud meile teada," kommenteeris Perolainen. "Peeter Kuusik on meie andmeil endiselt vedude eest vastutav isik."

ERAA peasekretär Toivo Kuldkepp lisas, et sellistest muudatustest on liikmete kohus ühendusele teada anda. Viimane kontakt oli firmaga kuu alguses, mil vedaja esindaja tagastas CEMT-veoload. Tegemist on veolubade kasutamisel tavategevusega.

Samas ei ole Perolaineni sõnul plaanis firmaga kontakti otsima hakata, sest millegi kahtlustamiseks pole tema sõnul praegu alust ja 1996. aastast ERAA liikmeks olnud veofirma suhtes pretensioone ei ole.

"Arco Trans on olnud korralik firma, ei ole ühegi kandi pealt midagi ette heita," lisas Kuldkepp.

Hetkel kuum