BÖRS: tarbijakindlus surus USA miinusesse

28. august 2009, 15:59

Nelja kuu madalaimale tasemele kukkunud
tarbijakindluse indeks pani investoreid nädala viimasel börsipäeval valdavalt
aktsiaid müüma, kolmest peamisest börsipeeglist suutis tänu Inteli
käibeprognoosi tõstmisele nõrgas plussis lõpetada vaid Nasdaq.

Michigani Ülikooli tarbijakindluse indeksi lõplik augustikuu väärtus on 65,7. See on madalaim alates aprillist, kui indeks oli 65,1 punktil, kuid kõrgem kui ökonomistid ootasid (64,5) ja suurem ka kui augustikuu esmane väärtus 63,2 punkti. Juulis oli indeks 66 punktil.

Arvutitootja Dell teatas eile õhtul oodatust paremad kvartalitulemused. Kuigi Delli käive näitas tarbijate vähema kulutamise tõttu langust, teatas Dell, et on täheldanud paranemise märke.

Täna tõstis aga Intel oma kolmanda kvartali käibeprognoosi, viidates tugevale kiibinõudlusele ja andes ka signaali, et maailma ühe suurema tehnoloogiakontserni äri on paranemas.

Päeva alguses avaldatatud USA tarbijakulutuste ja tarbijate sissetulekute raporti järgi kulutasid ameeriklased juulis 0,2% enam kui juunis, sissetulekud jäid samal ajal aga muutumatuks. Ökonomistid ootasidki tarbijakulutuste suurenemist 0,2%.

Dow Jones'i tööstuskeskmine sulgus 0,38% eilsest madalamal ehk 9545 punktil, laiapõhjaline Standard Poor's näitas 0,20%-list miinust, kukkudes 1029 punkti tasemele ja tehnoloogiaindeks Nasdaq lõpetas börsinädala 0,05%-lise tõusuga ehk 2029 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 23:19
Otsi:

Ava täpsem otsing