Deklaratsioonidega hilinejaid kolmandik vähem

28. august 2009, 11:33

Tähtajaks esitamata jäänud
maksudeklaratsioonide arv on vähenenud käibedeklaratsiooni osas 34% ning tulu-
ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispensioni ja tööstuskindlustusmaksete
deklaratsioonide osas 33% võrra, teatas maksu- ja tolliamet.

Õigeaegselt ei esitata veel vastavalt 16% ja 18% deklaratsioonidest.

Maksu- ja tolliamet on sel aastal pööranud suuremat tähelepanu maksumaksjatele, kes hilinevad maksudeklaratsioonide esitamisega. Selleks, et lähenevat kohustust meelde tuletada, saadab amet lähenevaid deklaratsiooni esitamise tähtaegu meeldetuletava e-kirja.

"Aruandlusdistsipliin on oluline kahest aspektist, ühtpidi on see korrektse maksukäitumise aluseks ja teisalt tuginevad deklareeritud andmetele riigi finantsprognoosid. Olukorras, kus ligi viiendik maksumaksjatest ei esita andmeid korrektselt ja õigeaegselt, kannatab riigirahanduslike prognooside kvaliteet," ütles MTA tulude osakonna juhataja Ruth Paade. Seetõttu kasutabki maksuhaldur erinevaid meetmeid, et hilinejate arvu veelgi vähendada, lisas ta.

Eile ja täna saadeti 1490 juriidilistele isikule, kes on viimase kolme kuu jooksul hilinenud deklaratsioonide esitamisega, korraldus, milles kohustatakse neid edaspidi õigeaegselt esitama. Korralduses hoiatatakse, et deklaratsioonide tähtajaks esitamata jätmisel on maksuhalduril õigus rakendada sunniraha.

Esmakordselt saadeti sunniraha hoiatusega korraldused maikuus 534 juriidilisele isikule. Kahjuks osa korralduse saajatest ei täitnud kohustust ning nende suhtes on rakendatud ka sunniraha tasumise nõuet. Sunniraha tasumise korraldusi on vormistatud 110 korral.

Lisaks sunniraha rakendamise võimalusele on maksukorralduse seaduse kohaselt maksuhalduri tegevuse takistamise eest võimalik määrata ka rahatrahv füüsilisele isikule (äriühingu seaduslikule esindajale) kuni 300 trahviühikut ja juriidilisele isikule kuni 50 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 11:33
Otsi:

Ava täpsem otsing