Kunsing: turud kosuvad sajandi suurimast finantskriisist

28. august 2009, 11:39

SEB käivitas uue pensioni teise samba
toote, mis investeerib senisest enam aktsiafondidesse. SEB Varahalduse juhatuse
liikme Sven Kunsingi sõnul on aeg selleks küps, sest turust on finantskriisist
toibumas.

"Fondi käivitamiseks on aeg sobiv, sest turud on kosumas sajandi suurimast finantskriisist. Kuid see ei ole peamine, sest näiteks mullu oktoobris – finantsturu kriisi tipphetkel – käivitatud SEB Optimaalne Pensionifond on tänaseni end igati õigustanud, pakkudes klientidele head riski-tulu suhet. Meie jaoks on oluline pakkuda SEB kliendile võimalikult laia riski-tulu spektrit ja senisest suuremat valikuvõimalust," rääkis Kunsing.

Energilise Pensionifondi vara paigutatakse kuni 75% ulatuses aktsiafondidesse, aktsiatesse ja muudesse aktsiatega sarnastesse instrumentidesse, ülejäänud varad peamiselt võlakirjadesse ja rahaturu vahenditesse.

Investeerimisfondide seaduse muudatus võimaldab teise samba pensionifondidel investeerida aktsiafondidesse, aktsiatesse ja muudesse aktsiatega sarnastesse instrumentidesse kokku kuni 75% fondi varadest. Senine seaduses lubatud maksimummäär aktsiainvesteeringutele oli 50%.

SEB Energiline Pensionifond sobib panga teatel nooremale pensionikogujale, kellel on pensionieani piisavalt pikk aeg ja kelle riskitaluvuse määr on kõrge, et taluda aktsiariskiga kaasnevaid võimalikke investeeringu väärtuse kõikumisi ning kes soovivad realiseerida enda jaoks aktsiaturgude pikaajalist kasvupotentsiaali.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 11:39
Otsi:

Ava täpsem otsing