Latvenergo: oleme Eesti Energialt 10% kliente tagasi võitnud

28. august 2009, 10:30

Latvenergo rõõmustab, et on peatanud Eesti
Energia katkematuna näinud vallutuste ahela Läti elektriturul ja 10% Eesti
ettevõtte klientidest tagasi võitnud, kirjutab tänane majandusleht
Biznes Baltija.

Artiklit Äripäevale kommenteerides ütles Eesti Energia Läti tütarfirma juht Aivar Tihane, et pilt on mõnevõrra nüansirohkem ning firma jätkab Läti turul kasvu.

B B kirjutab, et mitmed „kadunud pojad“ on uuesti naasnud Latvenergo klientideks – farmaatsiafirma Grindeks, linnuvabrik Kekava, mööblitootja Dailrade koks, puidufirma Stora Enso Timber ning pagaritööstus Maiznica leva. Firmad kommenteerivad, et Latvenergo pakkus neile soodsamat hinda, Maiznica leva esindaja Andris Griezitise sõnul on hind isegi 15% eestlaste pakutust soodsam. Mööblitootja Dailrade koksi esindaja sõnul ei olnud hinnapakkumistel küll suuremat vahet, kuid patriootilistel kaalutlustel eelistati energiat osta kodumaiselt firmalt Latvenergo.

Aivar Tihane ütles kommentaariks, et klientide ülelöömine kui selline on avatud turul normaalne tegevus. „Lihtsalt Latvenergo on vaimustuses sellest, et nad esimest korda meilt mõne kliendi ka tagasi on võitnud,“ ütles ta.

Nagu kirjutab B B on Lätis enam kui sadakond firmat, nende seas paljud suured firmad nagu Laima ja Severstallat, Eesti Energia klientideks läinud.

Küll aga lükkab Tihane ümber artiklis toodud väite, et Eesti firma turuosa on Lätis kahanenud 10%lt kuuele protsendile. „See on vassimine. Meie turuosa finantsaasta lõpus (finantsaasta lõpeb märtsis – toim.) oli 5% ja on praegu pisut üle 6%. Sama perioodi jooksul oleme meie neilt üle löönud rohkem kliente kui nemad meilt ja meie turuosa ikka kasvab, mitte ei kahane. Selle finantsaasta lõpuks ehk tuleva aasta märtsiks on eesmärk saavutada Läti turul 10%ne turuosa,“ ütles Tihane.

Tihase sõnul ei ole siiski turuosa eesmärk iseenesest. Küsimusele, kas Eesti Energia ei suuda Lätis enam pakkuda nii konkurentsivõimelist hinda kui varem, vastas Tihane, et „meie pakume stabiilset hinda“.

Tihane möönab, et omavahelises rivaalitsemises võis Latvenergo „suvalise hinna eest mõne kliendi tagasi saada“. Teisalt aitab Läti energiafirmat ka Läti majanduses toimuv. Elektrienergia vabaturul osalemiseks on seatud kindlad kriteeriumid, mis on seotud käibe ja töötajate arvuga. „Osad ettevõtted, kes olid meilt hakanud ostma, ei vastanud enam nendele kriteeriumidele ja hakkasid uuesti energiat ostma reguleeritud hinnaga,“ ütles Tihane. „Latvenergo kirjutas selle enda nimele kui suure töövõidu.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 10:34
Otsi:

Ava täpsem otsing