Elektriraudtee rongihankel kolm edukat taotlejat

31. august 2009, 20:40

Elektri- ja diiselrongide ostu riigihanke
komisjon otsustas täna kvalifitseerida kolm taotlejat – Stadler Bussnang
AG, Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A ning Alstom Transport Germany
GmbH.

Neile saatis Elektriraudtee välja ettepaneku pakkumuse esitamiseks koos hankedokumentidega, mis sisaldavad soetatavate rongide tehnilist kirjeldust ning muid nõudeid tarne osas. Pakkumusi ootab Elektriraudtee 11. jaanuariks 2010.

Riigihankega soetab Elektriraudtee 18 elektrirongi ning kümme diiselrongi. Lisaks jääb võimalus osta täiendavalt veel kuni kümme diiselrongi. Elektrirongide ost finantseeritakse läbi Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahendite ning riigieelarvelise kaasfinantseeringu. Diiselrongid soetab Elektriraudtee 20aastase kapitalirendiga.

Hanke ajakava kohaselt sõlmitakse leping reisirongide soetamiseks järgmise aasta alguses. Uued elektrirongid saabuvad Eestisse aastail 2012-13 ning diiselrongid vahemikus 2013-14.

Komisjon jättis kvalifitseerimata Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holdingu. Üheks kvalifitseerimise tingimuseks oli taotleja kogemus vähemalt kahevagunilise reisirongi tootmises, mis vastaks Eesti kliima tingimustele ning mille kerekonstruktsioon Eestis reisirongide infrastruktuurile lubamise nõuetele. Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA Holding sellele kvalifitseerimise tingimusele ei vastanud, kuivõrd pole ei tootnud ega tootmas neile nõuetele vastavat reisirongi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2009, 20:40
Otsi:

Ava täpsem otsing