Putin läheb kaitsma ajalugu ja energiahuve

31. august 2009, 10:19

Venemaa peaminister Vladimir Putin sõidab
täna Poola, kus ta osaleb koos Euroopa riikide liidritega Gdanskis
mälestusüritusel, mis märgib 70 aasta möödumist natsi-Saksamaa sissetungist
Poolasse.

Putini eesmärk on kaitsta Nõukogude Liidu rolli Ida-Euroopas II Maailmasõja ajal ning seista vastu Ukraina ja Balti riikide katsetele võrdsustada Jossif Stalini tegevus Adolf Hitleri kuritegudega, vahendab agentuur Bloomberg.

„Visiidi esmane eesmärk on seista vastu II Maailmasõja ajaloo ümberkirjutamisele,“ ütles Putini administratsiooniülema asetäitja Juri Ušakov. „Teine eesmärk on edendada Vene-Poola suhteid.“

Vene-Poola suhteid on pingestanud Poola liitumine ELi ja NATOga ning USA raketikilbi osade lubamine oma territooriumile. Samuti on Poola poliitikud vastu Nord Streami gaasijuhtme ehitamisele Läänemere põhja.

Putini kohtub homse mälestustseremoonia järel Poola peaministri Donald Tuskiga. Viimati külastas Putin Poolat 2005. aastal, et märkida 60 aasta möödumist Auschwitzi surmalaagri vangide vabastamisest.

Putinit saadab visiidil Venemaa energiaminister Sergei Šmatko. Kavandatud on eraldi kohtumised Ukraina, Bulgaaria, Hollandi, Soome, Sloveenia ja Horvaatia peaministritega. Kõik need riigid on olulised Venemaa olemasolevate või kavandatavate gaasitoru projektide jaoks, vahendas Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2009, 10:19
Otsi:

Ava täpsem otsing