Q Vara omanike kinnisvara arestiti

Anne Oja 01. september 2009, 00:00

Harju maakohus arestis Swedbank Liisingu nõudel makseraskustes Q Vara omanikeringi kuuluva Ivo Lillepea isikliku kinnisvara, sh Pärtlepõllu kinnistu, selgus kinnistusregistrist.

Pärtlepõllu kinnistut serveeris investeerimisplaane tutvustanud Q Vara kui enda oma. Alles hiljem tuli välja, et Pärtlepõllu kuulub tegelikult Ivo Lillepeale.

Lillepeal on praegu kolm kinnistut ja korter. Tallinnas Tammsaare teel asuv arestitud pole, kaks suvilakrunti Rannamõisa külas on aga Pärtlepõlluga sarnaselt arestitud.

Pärtlepõllu kinnistu registrikaardilt oli näha, et sellele on kantud keelumärge vara arestimise kohta Swedbank Liisingu kasuks. Kinnistu on arestitud 13. augusti kohtumäärusega. Keelumärge on registrisse kantud prokuratuuri 26. augusti avalduse põhjal. "Arestitud on ainult need kolm kinnistut, midagi rohkem arestitud ei ole. Arestitud on need kinnistud seoses kriminaalasjaga, kus Ivo Lillepeale esitati 12. augustil kahtlustus omastamises. Kinnistud on arestitud tsiviilhagi tagamiseks," selgitas prokuratuur eile.

Kinnisvaraärimehe Alo Lillepea ja tema abikaasa Kristi Lillepea ühisomandis on korter, mis on samuti arestitud.

Kinnistusraamatusse on kantud keelumärge vara arestimise kohta Q Line Invest OÜ kasuks. Korter on arestitud sama kuupäeva kohtumäärusega kui Ivo Lillepea kinnistud. Q Line Investi omanik on Äripäeva infopanga Agent andmetel osaühing Q Metsakinnistud. Firma üheliikmelisse juhatusse kuulub Tõnno Vähk ja kontaktaadressiks on antud GILD Bankersi meiliaadress.

Kinnistusregistrist on näha, et maksu- ja tolliamet seadis 20. juulil Põhja maksu- ja tollikeskuse isikus käsutamise keelumärke Q Vara kinnistutele.

Arestitud on nii Eestkünka I, Koplipere tee kui ka muud kinnistud, nii palju kui neid Q Vara nimel alles on.

"Tänud küsimuse eest. Me oleme valinud joone järgnevaks mõneks aastaks, kus me ei kommenteeri oma tegemisi," vastas Alo Lillepea kommentaaripalvele.

Ta on varem andnud seletusi ka oma venna Ivo tehingute kohta, kes ise pole Äripäevale kunagi kommentaare andnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing