Aasmäe: Eesti on eliitklassis

01. september 2009, 18:34

Maailma tasandil vaadates on Eesti
kõrgliigas, kuigi ühishuvides mõtlemise osas on veel pikk tee käia, leiab Eesti
Entsüklopeedia kirjastuse üks osanik ja juht Hardo Aasmäe.

„Tõeliselt põnev küsimus. Kooliharidus on üks väheseid põhiseaduslikke kohustusi. Kooli on kujunenud sõjalise süsteemi eeskujul. Põhikoolis saab ühiskonna rivi väljaõppe, gümnaasium annab lipnikke, kõrgkoolist tulevad nooremohvitserid ja doktorantuuris vanemohvitserid ning Eesti Teadusteakadeemia on kindralstaabi akadeemia tulem,“ kommenteeris Aasmäe Äripäeva päevaküsimust „Mitmendas klassis on hetkel Eesti?”.

Aasmäe leidis, et Eesti ühiskond kuulub kindlasti kõrgklassi. „Eestis on erakordselt haritud rahvas. Ka naistalente ei lasta raisku siin,“ rääkis Aasmäe, rõhutades, et maailma mastaabis on Eesti eliitklassis.

„Meil on tervet mõistust rohkem kui Euroopas keskmiselt,“ lisas ta märkides, et eestlase teeb eriliseks talupoja tarkus, mis saab toimida just seal, kus pole linnaühiskonda. „Rahvas jääb siin loodusjõududele alla. Oleme erilises olukorras, Eesti on teatud mõttes nagu looduspark, kus intensiivne inimtegevus on valdavalt lubatuid kahes piirkonnas: Tallinnas ja Kirde-Eestis. Ülejäänud on pealetungiv loodus,“ rääkis Aasmäe.

Samas ühishuvides mõtlemisel on eestlastel veel pikk arengutee ees, märkis Aasmäe. „Aga üldiselt gümnaasiumi viimases klassis või isegi kõrgkooli esimestel kursustel,“ nentis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2009, 18:34
Otsi:

Ava täpsem otsing