Wal-Mart trügib veebi

Romet Kreek 02. september 2009, 00:00

Maailma suurim jaekaupmees Wal-Mart Stores võtab ette interneti vallutamise. Ettevõte teatas esmaspäeval plaanist lisaks ettevõtte oma internetiärile muutuda internetikeskkonnaks, kus teised kaupmehed saavad oma kaupu müüa.

Wal-Mar.comis on müüa ligi miljon nimetust teiste kaupmeeste kaupa.

Walmart marketplace'i nimeline keskkond pakub erinevaid kaupu - kodukaubad, beebikaubad, mänguasjad, rõivad ja spordikaubad. Wal-Mart on valinud enda juures kauba turustamiseks jaekaupmehed nagu eBags, CSN Stores ja Pro Team, kuna neil on lai tootevalik ja soliidne klienditeeninduse ajalugu, kirjutas AP.

Jaekaubanduskonsultandi Burt Flickingr III sõnul võib Wal-Mart kasutada internetti, et saavutada kasvu, eriti arvestades USAs ettevõtte tavapoodide juba tardunud müüki. Wal-Mart soovib meelitada kliente ka Euroopast ja Lõuna-Koreast.

"See annab Wal-Martile võimaluse kahandada mahajäämust Amazon.comist ja Apple'ist," lisas ta.

Apple möödus Wal-Martist muusika müügiga ning Amazon.com on viimasel ajal püstitanud soliidset käibekasvu.

"Veeb on Wal-Martile üks olulisi kasvualasid, mis on alles kasutamata," ütles ekspert. "Ettevõte on keskendunud sellele, et võita võtmekonkurente, olgu need siis teistest poodidest või internetiavarustest."

Kas tavaliselt majandussurutistes hästi toime tulnud Wal-Mart suudab tõesti saavutada edu ka Amazon.comi leivanumbrist?

Sektori jaemüük kahanes aastaga augustis 4,3 protsenti, kuid sinna ei ole enam arvestatud Wal-Marti, mis enam oma kuunumbreid ei avalda.

Raske on näha, kuidas ettevõte suudab laiendada. USA tarbijad loevad hoolega dollareid. Võib-olla õnnestub see teiste kaupmeeste pealt teenimine käivet kasvatada. Ligi 200 miljardi dollari suuruse turuväärtusega ettevõtte hinna-kasumi suhe oli 15 ja hinna-raamatupidamisväärtuse suhe kolm. Aktsia dividenditootluseks oli 2,1. Tänavu on aktsia hind langenud 9,3 protsenti ja aastaga tuli langust 12,1 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing