Järvevana siirdub börsi lisanimekirja

02. september 2009, 10:14

Alates 15. septembrist ei saa Tallinna
börsi põhinimekirjas jälgida AS Järvevana aktsialiikumisi, sest ettevõtte
aktsiad liiguvad lisanimekirja, selgub börsiteatest.

Eelmise aasta 1. augustil eraldati AS-st Järvevana tema varad, kohustused ja lepingud ning ärinimi Merko Ehitus, mis uue ettevõttena börsi noteeriti. Seoses ettevõtte jagunemisega langes Järvevana aktsiate turuväärtus alla börsil nõutava 4 miljoni euro piirmäära, kirjutab börsile saadetud teates Merko Ehituse juhatuse liige Toomas Annus.

Seetõttu tegi Tallinna börs 29. jaanuaril ettevõttele ettepaneku siirduda põhinimekirjast lisanimekirja, millele Järvevana 29. juunil nõusoleva vastuse andis.

21. jaanuaril oli Järvevana aktsiahinnaks vaid 2,50 krooni ehk 0,16 eurot, mis tegi ettevõtte turuväärtuseks 2,66 miljonit eurot.

Börs leidis, et kuna lisanimekirjas kehtivad investorile vajaliku teabe avaldamiseks põhinimekirjale samad nõuded, ei saa aktsionäride huvid olema ületõstmisest kahjustatud. Samad nõuded kehtivad ka kauplemise korraldamise, arveldamise, järelevalve ning sanktsioonide määramise suhtes.

ASil Järvevana on praeguse seisuga 954 aktsionäri. Aktsia eilne sulgemishind oli 4,85 krooni, täna on aktsia kerkinud 3 protsenti 5 kroonile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 11:59
Otsi:

Ava täpsem otsing