Kallase kukutamine avab Savisaarele tee presidendiks?

02. september 2009, 19:42

EBSi õppejõud ja Rahvaliidu juhatuse liige
Anto Liivat kirjutab oma blogis, et Siim Kallase kukutamine avab Edgar
Savisaarele tee Eesti presidendi toolile.

Parteide tagatubadest väljunud avalik diskussioon Euroopa Komisjoni voliniku nimetamise üle on igati tervitatav, kuid Liivati hinnangul on seda pikalt vaka all hoitud, sest tegu on valusa küsimusega.

Komisjoni presidendi José Manuel Barroso kiitev hinnang kõditab eestlaste rahvuslikku uhkustunnet, kuid pole Kallase töö hindamiseks piisav. Lisaks võib Eestis peagi tekkida olukord, kus komisjoni voliniku nimetamisest saab avalikkuse silmis valitsuse lagunemise põhjus, kuigi sisuliselt on tegemist vaid ajendiga.

Mart Laar kaalus tõenäoliselt üsna tõsiselt enda kandidatuuri voliniku kohale, kuid ei leidnud sellele Euroopast vajalikku toetust. Siim Kallas jätkaks heameelega, kuid IRL ei ole valmis järeleandmisi tegema.

Kui peaks rakenduma stsenaarium, et Kallas volinikuna ei jätka, võiks ta maanduda peaministritoolil. See eeldaks Keskerakonna ja Reformierakonna ühist valitsust, mille hinnaks oleks aga ilmselt riigipea tooli minek Edgar Savisaarele 2011. aasta presidendivalimistel, selgitas Liivat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 20:52
Otsi:

Ava täpsem otsing