Swedbank tõi turule agressiivsema pensionifondi

02. september 2009, 09:11

Swedbank tõi turule II samba uue
pensionifondi K4, mis investeerib kuni 75% varadest aktsiatesse ja
aktsiafondidesse. Tegemist on senistest fondidest julgema
investeerimisstrateegiaga fondiga, mis sobib ennekõike pensionikogumist
alustavatele noortele ning teadlikele investoritele.

Swedbanki pensionifondide juhatuse esimehe kt Jelena Fedotova sõnul saavad pensioni kogujad K4 fondi lisandumisega juurde uue investeerimisvõimaluse, teatas pank. „Regulaarne pensionikogumine puudutab suurt osa Eesti elanikkonnast ning praeguses keskkonnas on inimesed oodanud rohkem valikuid oma investeeringute suunamiseks,“ rääkis ta.

Parima pikaajalise tulemuse saavutamiseks lähtub kogu Swedbanki pensionipakkumine elukaare loogikast, mille järgi tasub pensioniks kogumisel alustada suurema aktsiasisaldusega fondist ning liikuda pensioniaja lähenedes rohkem võlakirju sisaldava fondi poole. Swedbanki pensionifondide pakkumine hõlmab veel 50% aktsiasisaldusega K3, 25% aktsiasisaldusega K2 ning 100% võlakirju sisaldavat K1 fondi.

Fedotova sõnul on praegu kõrgema aktsiasisaldusega pensionifondi turuletulekuks hea aeg, sest K4 fondi efekt tekib pikaajalisel investeerimisel üle majandustsüklite. „Täna on hinnatase aktsiaturgudel viimaste aastate keskmisest madalam ning seega on paljude analüütikute arvates soodne aeg pikaajaliste aktsiainvesteeringute tegemiseks,“ lausus Fedotova.

K4 fond sobib ennekõike pensionikogumist alustavale noorele, kuid ka teadlikule investorile, kes mõistab aktsiaturgude riske ning kellel on pensionini piisavalt pikk aeg. Fond võimaldab pakkuda teistest pensionifondidest suuremat pikaajalist pensionivara kasvu, kuid arvestama peab fondi osaku väärtuse võimalike lühiajaliste ulatuslike kõikumistega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 09:14
Otsi:

Ava täpsem otsing