Avila: Tallinna börs on põhjast läbi käinud

03. september 2009, 15:26

Olympic EG tegevjuhi kohalt nõukogusse
liikuv Andri Avila kinnitas, et Olympicu aktsiaid tema müüa ei kavatse ja enamus
Tallinna börsi aktsiaid on põhja läbinud.

Järgneb intervjuu Andri Avilaga:

Millest on tingitud teie liikumine tegevjuhi kohalt nõukogusse? Kas OEG ei vaja ettevõtte etteotsa teiesugust kogemustega juhti?

Kõik minu kogemused ja teadmised on OEG käsutuses ka nõukogu liikmena.

Miks tehti selline otsus just nüüd ja kaua teie muutusest juba teadlik olete?

Oleme viimase aasta-pooleteise jooksul teinud läbi väga tõsise kulude optimeerimise ja organisatsiooni restruktureerimise, samal ajal lansseerinud ka casino lounge'ide kontseptsiooni. Kuigi töö nendel suundadel kindlasti jätkub, on OEG hetkel mõnes mõttes uue verstapostini jõudnud – vaadata tuleb tulevikku ning uuest aastast oleme sisenemas täiesti uude kaughasartmängude valdkonda. Seetõttu pean muudatuste elluviimiseks ajastust igati sobivaks ning kahtlemata on need otsused korralikult läbi kaalutud.

Kuidas tagasi vaadates enda tehtud tööga rahul olete?

Tegemist on olnud väga huvitava ja sündmusterohke ajaga OEG ajaloos. Esmalt ettevõtte laienemisstrateegia loomine, seejärel esimene avalik emissioon ja noteerimine Tallinna börsil. Siis kiire areng ja laienemine uutele turgudele.

Ka viimase paari aasta muutused maailma majanduses ning nendega kohandumine on pakkunud kogemuse, mida on raske alahinnata. Usun, et ühe tippjuhi jaoks on sellesse aega mahtunud omajagu suurepäraseid väljakutseid ning OEG juhatuses veedetud aastad on olnud hindamatu kogemus.

Kas nõukogu liikmeks asumine on teie jaoks ametialaselt edasi- või tagasiminek?

Kõige õigem oleks vist öelda, et tegemist on muutusega. Mõlemad ametikohad on vastutusrikkad ning pakuvad piisavalt võimalusi eneseteostuseks.

Kas koht nõukogus on rohkem hingetõmbeajaks?

Hingetõmbeajaks tööd nõukogus nimetada ei saa. Kuid kindlasti ei ole tempo ja koormus nii suur, nagu see on operatiivjuhtimise puhul.

Millised saavad olema teie ülesanded nõukogus? Kas on ka uusi, huvitavaid mõtteid juba tekkinud seoses OEGga?

Minu peamine ülesanne on anda head nõu strateegiliste otsuste kavandamisel. Kahtlemata on igal nõukogu liikmel terve rida seadusest tulenevaid ülesandeid ja kohustusi.

Kas plaanite lähitulevikus OEG aktsiaid juurde soetada?

Mina usun Olympicu edusse ka tulevikus. Kindlasti ei kavatse ma endale kuuluvaid OEG aktsiaid lähiajal müüa, juurde ostmise osas kindel plaan hetkel puudub. Usun, et enamus Tallinna börsi aktsiatest on tänaseks põhjas ära käinud.

Mida arvate uuest juhatuse esimehest Indrek Jürgensonist (alustab 1. oktoobril)? Kas tema kogemustepagas on piisav?

Indrek on OEG juhtgruppi kuulunud aastaid, tegemist on nii hea spetsialisti kui tugeva juhiga ning usun, et ta on uueks väljakutseks hästi valmis. Kindlasti räägivad Indreku kasuks veel ka väga suured professionaalsed teadmised ja kogemused tehnoloogia vallas. Maailma hasartmängutööstus on viimastel aastatel muutunud üha tehnoloogiakesksemaks, kui sellele lisada veel OEG plaan siseneda kaughasartmängude turule, siis Indrek on nendes võtmeküsimustes väga tugev tegija.

Kas kahetsete midagi tehtud otsustest?

Usun, et tehtud otsused on olnud õiged ning päris kindlasti on nad olnud õiged sel ajahetkel, kui nad tehti. Mitu aastat hiljem uutes oludes varasematele otsustele tagasi vaadates tehtavad "oleksid" ei maksa midagi ehk ainus tõeline täppisteadus on tagantjärgi tarkus, nagu öeldakse.

Ei usu, et maailmas leidub inimest, kes suudaks kõiki majandusprotsesse punktuaalse täpsusega viis või kümme aastat ette näha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2009, 14:18
Otsi:

Ava täpsem otsing