FOTOD: milline on näeb välja uus Tondi ja Seebi tänava ärikvartal?

04. september 2009, 17:15

Tallinna Farmaatsiatehase
arhitektuurikonkursil Tondi ja Seebi tänavate ning raudtee vahelisele kvartalile
osales neli arhitektuuribürood, võitjaks valiti ARS Projekti lahendus.

Tipparhitektidest ning omanikest koosnev žürii valis parimaks lahenduseks arhitektuuribüroo ARS Projekti nägemuse, mis muu seas pakub välja alale kahetasandilise lahenduse liikluse ja avaliku väljakuruumi eraldamiseks.

ASi Tallinna Farmaatsiatehas juhataja Raivo Unt ütles, et konkurss korraldati OÜ Guru Projekt abiga ning tingimused ja lähtematerjalid olid kooskõlastatud Tallinna linnaplaneerimise ameti ning Eesti Arhitektide Liiduga.

OÜ ARS Projekt planeeringu eskiis näeb ette, et kvartalisse rajatakse pargiala ning linnaväljak, mille ümber on planeeritud kaubanduspinnad, äripinnad, ametipinnad linnaosa valitsusele, lasteaed, spordiklubid. Peaväljaku äärde on pakutud Tondi traditsioonide edasikandjana ratsabaasi sisemaneež koos raudteeäärse välimaneežiga, mis on linna mastaabis oluline laste- ja noorte spordikeskus.

Hoonestusmahud on liigendatud mitmes vööndis piki Tondi tänavat. Tondi tänavapoolsed mahud on madalamad, keskmised kõrgemad, raudteeäärsed kõige kõrgemad. Hoonestus on paigutatud n-ö punkthoonetena, kuna see annab rohkem avarust ning dünaamilisema linnasilueti sobitudes paremini linnamustrisse, teatas farmaatsiatehas.

Sihtotstarbed on äri- (ca 60%) ja eluhooned (ca 40%). Lasteaed jääb kvartali keskele tornhoone esimesele korrusele, keskväljaku äärde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2009, 17:15
Otsi:

Ava täpsem otsing