Kohalikeks valimisteks vaja tellida e-valijakaart

04. september 2009, 13:06

Siseministeerium tuletab meelde, et
kohalike omavalitsuste volikogude valimisteks saab e-valijakaarti tellida kuni
17. septembri hilisõhtuni.

Kes paberil valijakaarti ei taha, saab riigiportaalis tellida elektroonilise teate ehk e-valijakaardi. Tellimus jääb kehtima ka kõikideks järgnevateks valimisteks, teatas ministeerium.

4. septembri seisuga on tellitud 14335 elektroonilist valijakaarti.

E-valijakaart täidab sama ülesannet, mis paberkaart, andes teada kus, millal ja kuidas on võimalik hääletada. Seda ei pea välja printima ega valimisjaoskonnas hääletamiseks kaasa võtma. E-valijakaart ei eelda elektroonilist hääletamist ega vastupidi.

E-valijakaardi saamiseks tuleb siseneda riigiportaali ning suunata riiklik e-post (…@eesti. ee) isiklikule, tavapäraselt kasutatavale e-posti aadressile. Neil, kellel on aadressi suunamine juba seadistatud, saavad riigiportaalis elektroonilise valijakaardi valiku vastava märkega kinnitada.

Juhul, kui isik ei kasuta enam seda igapäevaselt kasutatavat e-posti aadressi, millel oli varasemalt suunatud ka tema ametlik @.eesti.ee aadress, siis tuleb uuendada e-valijakaardi kättesaamiseks oma suunamist riigiportaalis.

Enne valimisi tuleks riigiportaalis üle vaadata ka oma elukoha andmed.

„Valijale määratakse valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis on rahvastikuregistris 30. päeval enne valimisi. Nendel valimistel on selleks kuupäevaks 18. september. Seetõttu on viimane aeg kontrollida, et rahvastikuregistrisse kantud elukohaandmed vastaksid tegelikkusele,“ täpsustas Enel Pungas.

Rahvastikuregistri andmeid saab kontrollida riigiportaalis. Juhul kui elukohaandmed ei vasta tegelikule elukohale, saab riigiportaalis esitada uue elektroonilise elukohateate. Samuti võib elukohateate saata kirjalikult kohalikule omavalitsusele.

Valijate nimekiri koostatakse 18. septembril ning valijakaartide saatmist alustatakse 21. septembrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2009, 13:06
Otsi:

Ava täpsem otsing