Suurbritannia pangad ei täida laenuplaani

04. september 2009, 22:44

Suurbritannia suurpangad Royal Bank of
Scotland ja Barclays on vähendanud laenude andmist, kuigi nad on lubanud
valitsusele, et annavad rohkem laene ja aitavad seeläbi majanduse taastumisele
kaasa, kirjutas Bloomberg.

Riigi kontrolli all olevad RBS ja Lloyds Banking Group ning iseseisev Barclays on üle maailma esimesel poolaastal vähendanud laenude andmist 165 miljardi naela võrra. RBS ja Barclays vähendasid laene 11 protsendi võrra, olles selles vallas Euroopas juhtivatel kohadel.

RBS ja Barclays riskivad valitsusega kokkuleppe rikkumisega, mis näeb ette tänavu Suurbritannias laenuportfelli kasvatamist tänavu 36 miljardi naela võrra.

Keskmiselt vähenes Suurbritannia viie suurema panga laenujääk 5,4 protsenti ehk enam kui viis korda enam Mandri-Euroopa pankadest. RBS, millest 70 protsenti kuulub valitsusele, vähendas laenuportfelli 91 miljardi naela võrra. Barclays kärpis laenuportfelli 50 miljardi naela võrra ja Lloyds (43 protsenti kapitalist kuulub valitsusele) 24 miljardi võrra.

RBSi pressiesindaja ütles, et pank plaanis valitsuse abi saamise järel vähendada laenuraamatut. Barclays põhjendas laenude vähenemist seoses tuletistehingute tagatiseks olevate raha kahanemise ja naela langusega. Lloyds teatas, et pank annab laenu laenukõlblikele klientidele.

Lloydsi laenuportfell kahanes esimesel poolaastal 3,6 protsenti. UBS tõmbas laene koomale 7,2 protsenti.

Laenude andmist kasvatasid Nordea Bank (+5%), Standard Charterd (+3,6%) ja Credit Suisse (+3,6%).

RBS kohutus aastaga suurendama laenuportfelli 25 miljardi naela võrra. Barclays kohustus suurendama laenuportfelli 11 miljardi naela võrra. Suurbritannia riigikassa pressiesindaja teatas, et RBSiga kokku lepitud laenueesmärgid on siiski pangale juriidiliselt siduvad. Seevastu Barclays ei ole kohustatud räägitut täitma, kuna ei ole valitsuselt abi saanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2009, 22:44
Otsi:

Ava täpsem otsing