FOTOD: Forbes'i kõige õnnelikumad linnad

05. september 2009, 08:54

Forbes on teinud edetabeli maailma kõige
õnnelikemast linnadest, kohtadest, kus inimesed usuvad, et nad oleksid
rõõmsad.

Pärast Fred Astaire'i ja Ginger Rogersi 1933. aasta filmi "Flying Down to Rio" on maailm lummatud olnud Riost. Populaarne kujutis linnast on segatud piltidega noorukitest, kes tantsivad end videvikku, taustal väärikad mäed ja tume meri, kirjutab Forbes.

Forbes'i poolt kõige õnnelikumaks linnaks tituleeritud Rio de Janeiro on kuulus oma karnevalifestivali poolest, lisaks on tegu Lõuna-Ameerika suuruselt teise linnaga.

"Brasiiliat seostatakse hea huumori, kena elu ja karnevaliga. Karneval on väga oluline, see on klassikaline Rio kujund ning see tähistab ka õnnelikkust," ütles õnnelike linnade GfK uuringu läbiviija Simon Anholt.

Teisel kohal on Austraalia linn Sydney, mis on tuntud oma sooja ilma, sõbralike kohalike ja ikooniliste ooperimajade poolest.

"Austraalia on koht, kuhu kõik tahavad minna. Kõik arvavad, et nad teavad Austraaliat, sest nad on näinud filmi "Crocodile Dundee," rääkis Anholt.

Kolmandale kohale jääb Barcelona, mida Anholt nimetab klassikaliseks Vahemere linnaks, neljandale kohale jääb Amsterdam, mis on tuntud oma kanepibaaride poolest ning viiendal kohal on jällegi Austraalia linn Melbourne just oma Austraalia maagika pärast.

"Inimesed teavad, et see on Austraalias. Seega peab seal olema tore," ütles Anholt.

Andmed pärinevad GfK Roper City Brands Indexi uuringust, mis avaldati juunis. Uuring viidi läbi online-intervjuudena 20 riigis ning vastajaid oli 10 000.

Õnnelikkust on raske koguseliselt väljendada, möönab uuringu üks teostajaid Anholt ning ta märgib, et selle uuringu puhul viitavad andmed pigem vastajate kujutlusele, kus nad võiksid olla õnnelikud, mitte sellele, et nimetatud linnade kohalikud elanikud kõige rahulolevamad eluga oleksid.

"See on uuring kujutlustest, mitte reaalsusest. Inimesed kirjutavad mulle kogu aeg, öeldes, et need tulemused pole tõesed. See võib ju nii olla, aga inimesed mõtlevad nii. Ettekujutuse ja reaalsuse erinevusega peavad tegelema linnavalitsused," ütles ta.

Prantsuse ajaloolane Fernand Braudel on öelnud, et eraelu või äriõnn on ajalukku jätnud vähe jälgi. Kuid kujutlus õnnelikkusest jätab tugeva jälje turismist, ja talentide sissevoolust sõltuvate linnade bilansilehele.

Anholt märgib veel, et uuringu tulemused peegeldavad Vahemere ja Ladina-Ameerika linnade pidupaikade reputatsiooni ning samuti ajaloolisi trende, kuigi ühe märkimisväärse erandiga.

"Arvan, et linnad siin edetabelis oleksid olnud samad ka aastal 1890, väljaarvatud Sydney ja Melbourne. Austraalia on teatav imebränd," sõnas ta. Pole paha tulemus endise karistuskoloonia kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. September 2009, 08:54
Otsi:

Ava täpsem otsing