Eesti Loto ja Balbiino tõmbavad koomale

Kadrin Karner 07. september 2009, 00:00

Eesti Loto juhatuse esimehe Heiki Kranichi sõnul on Eesti Loto kontori kolimine Tallinnast Pärnu maanteelt mujale arutlusel.

Kuhu täpselt minnakse, seda otsustab nõukogu juhatuse esimehe ettepaneku põhjal. "On tehtud üsna palju ettepanekuid asukoha vahetamiseks. 15. kuupäeval tutvustan neid nõukogule," rääkis Kranich.

Eesti Loto nõukogu otsustas lõpetada juhatuse liikme Marit Kasesalu lepingu. "Eesti Loto ei ole nii suur organisatsioon, et seal peaks olema suur juhatus, sinna piisab täiesti ühest juhatuse liikmest," selgitas ettevõtte nõukogu esimees Ardo Ojasalu.

Kranichi sõnul pannakse kinni müügipunktid Võrus, Rakveres, Viljandis ja Haapsalus. "Uueks müügikanaliks saab olulisel määral järgmisel aastal käiku minev veebikeskkond," sõnas ta.

Täpset numbrit, kui palju koomaletõmbamine aitab kulusid kokku hoida, juhatuse esimees paljastama ei soostunud. Igas kaupluses töötas üks inimene, vastas Kranich küsimusele, mitu töötajat müügipunktide sulgemise tõttu koondatakse.

Ka ASi Balbiino juhataja Jaak Muug ei tahtnud öelda, kui palju kokkutõmbamine täpselt kokkuhoidu annab. "Eks see suurusjärk ole ikka tuntav, otsest summat ei taha öelda," sõnas ta.

Balbiino on otsustanud likvideerida tütarettevõtte OÜ Balbiino Virumaa Keskus, mis müüs edasi Balbiino turustatavaid tooteid. Koondati Muugi kinnitusel vaid kolm-neli kauba komplekteerimisega seotud inimest.

"Meie põhitähelepanu on hästi efektiivselt toimetada ja keskenduda jäätise tootmisele ja müügile," kinnitas Muug.

Järgmiselt aastalt ootab Balbiino, et olukord majanduses on muutunud stabiilsemaks ning samuti on eesmärgiks suurendada ekspordi osakaalu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing