Sügis langetab lehti ja kukutab hindu

Siim Sultson 07. september 2009, 00:00

Saabuv sügis mõjub suure suve järel nukralt, vahel suisa ängistavalt. Teisalt aga - kõik on uus septembrikuus: lapsepõlveaegne koolialguse ootuspõnevus istub paljudes veel vanuigigi sees. Ühtpidi võik seda käsitella lapsikusena, teistpidi just lapsemeelset rõõmu ja õhinat tulebki nüüdsel ajal säilitada.

Koduomaniku jaoks tähendab sügis sõltumata riigikorrast ja majandusseisust ikkagi valmistumist külmaks talveks. Peale toidutagavarade inventuuri ka peavarju ja kütmise teemaga tegelemist. Ehkki parim katusetööde ja kütusevarumise aeg jäi suvesse, pole veel praegugi hilja nendega - mis siis, et hilinenult - tegelda.

Pealegi on ju sügis just enne järjestikku kütmise alustamist parim aeg kollete ja lõõride puhastamiseks, katelde seadistamiseks, kütteringide kontrollimiseks ning tasakaalustamiseks. Puhtad, korras ja häälestatud kütteseadmed jätavad sama sooja eest rohkem raha tasku ning pääseb ka maja hävitavatest lõõritulekahjudest.

Jah, loomulikult: juba kaks kuud peab nüüd igas elamises olema suitsuandur - töötavana elupäästja, puuduvana trahviallikas!

Sügisel kiika katusele. Kõrvalda lekked, kinnita lahtised kohad ja lükka katuselt maha leherisu: lehtede langemise aegu ja pärast seda.

Kontrolli elamise uste-akende ja seinte soojapidavust. Samuti aita aial valmistuda talveuinakuks: varasügisese saagikoristamisrõõmu järel vajab aed korrastatuna puhkama jäämist.

Muuseas, nüüd ju lasevad ehituspoed sügise ja kriisi tõttu paljude toodete hindu veelgi julgemalt kukkuda. Kui vähegi võimalust, kasuta juhust ja investeeri koju - omale rõõmuks ja riigile toeks. On ju riik siiski sinu enda nägu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing