Veskimägi lahkub poliitikast Eleringi

Kadrin Karner 07. september 2009, 00:00

"Tahan, et minu poliitikast lahkumine oleks ühene ega jätaks mingeid küsimusi õhku. Minu lahkumise põhjus ei peitu poliitikas, vaid energeetikas," ütles Veskimägi, täpsustades, et ta ei vaata poliitikast lahkudes tagasi, vaid edasi, ja keskendub uue ameti pakutavatele väljakutsetele.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts kinnitas, et toetab Veskimäe asumist Eleringi juhiks. "Põhivõrk on tähtis osa Eesti energiasüsteemist ning sellel seisavad ees suured muutused. Põhivõrk eraldatakse Eesti Energia kontsernist - see peab kindlustama tema poolt kõigi turuosaliste võrdse kohtlemise ning on tarvilik avatud ja hästi funktsioneeriva elektrituru loomiseks Eestis. Vajalik on ka uute välisühenduste rajamine (Estlink 2)," selgitas ta.

Kuna võrgufirma peab olema sõltumatu turuosalistest, seal hulgas ka Eesti Energiast, on Partsi sõnul hea, kui põhivõrgu uus juht tuleb väljastpoolt Eesti Energiat.

Veskimägi asub ametisse 1. detsembril.

Eesti Energia Põhivõrgu (praeguse Eleringi) kauaaegse juhi Lembit Vali sõnul lahkub ta Eleringi juhatuse esimehe ametikohalt, sest see on nõukogu otsus. "Edasistest plaanidest on vara rääkida. Võtan aja maha ja vaatan, milliseid uusi väljakutseid elu toob," märkis ta.

Veskimägi sõnul pole Elering tavaline kasumile suunatud äriettevõte, vaid organisatsioon, mis täidab otseselt avalikust huvist tulenevaid süsteemihalduri ülesandeid, tagades seadustest lähtuvalt võrdse kohtlemise kõigile turuosalistele.

"Loomulikult pean seda ametikohta suurepäraseks võimaluseks jätkata oma viimaste aastate energiaturu avamise suunalist tööd parlamendis. Hea ettevalmistus oli ka põhivõrguettevõtja Eesti Energiast eraldamise komisjoni töö vedamine selle suve jooksul," lisas ta.

Eleringi nõukogu esimees Raine Pajo põhjendas Veskimäe kasuks otsustamist sellega, et ta on olnud energeetika teemal riigikogus üks peamisi eestkõnelejaid ja on tugeva juhtimiskogemusega. "Ta oli meie arvates loogiline valik," ütles ta.

"Eleringi juhatuse esimehe kohale ei kuulutatud konkurssi. Juhatuse esimehe määramine on ettevõtte omanike otsustuspädevuses ja me leidsime nõukogus pärast analüüsi, et sellele ametikohale on olemas väga sobiv inimene Veskimäe näol," märkis Pajo.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing