Skanska: eestlane võib töötada 24 tundi ööpäevas

07. september 2009, 16:50

Skanska EMV ASi administratsioonijuhi Irene
Metsise sõnul eristab eestlasi eri rahvustest tohutu töövõime ja kiire ning
vahel ka kiirustades tegutsemine.

Multikultuursete firmade TOPi koostamise raames vastasid ettevõtete esindajad küsimusele, mis seostuvad erinevate rahvuste esindajate töökultuuriga.

Irene Metsis, Skanska EMV ASi administratsioonijuht

Töö tempo ja otsuste vastuvõtmise kiirus on eri rahvusest töötajatel erinev. Meie eestlastena oleme harjunud kiirelt tegutsema ja vahel ka liialt kiirustades otsuseid vastu võtma. Paljude teiste rahvuste puhul ollakse valmis oluliselt rohkem kaaluma, arutlema, kompromisse otsima ja sellele ka palju aega kulutama jmt.

Eestlastele on omane tohutu töövõime ja seda vahel peaaegu 24 h päevas. Samas teisest rahvusest inimeste puhul on oluline prioriteet ka aja maha võtmine, puhkamine, mitte liialt rabelemine ehk teisisõnu töö ja eraelu harmooniline tasakaal.

Vaba aja veetmine töökaaslastega. Paljude rahvuste puhul ei armastata töökaaslastega veeta vaba aega. Tehakse vahet- tööelul ja eraelul. Samas eestlastele on väga oluline veeta vaba aega koos töökaaslastega – on need siis suvepäevad, jõulupeod, firma üritused perega, koos sportimised ja muud kokkusaamised ning ka perekonniti läbikäimised.

Riina Varts, Eesti Energia personalijuht

Eestlane: töökas, individualistlik, vähese jutuga, tulemusele orienteeritud. Venelane: emotsionaalne, hea suhtleja, ülemusele orienteeritud. Tegemist on selgelt üleüldistustega, sest mõlemas kultuuris on neid ja teisi näiteid.

Rein Nõukas, Videobet personalijuht

Loomulikult ei ole rahvuslikud eripärad universaalsed, kuid teatud üldistusi saab ehk teha küll.

Eestlased – vaiksemad, kinnisemad, hoiavad arvamuse endale, skeptilisemad uute asjade osas, isepäisemad. Venelased – ekstravertsemad, valmis rohkem uute ideedega kaasa minema, valmis rohkem järgima antud juhiseid.

---------------------------------

Milline on Eesti kõige multikultuursem ettevõte? Seda saab lugeda 26. oktoobril ilmuvast kuukirjast Juhtimine. Äripäeva, Integratsiooni Sihtasutuse ja Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fondi korraldatud, teist korda toimuval konkursil osalemiseks täida ankeet aadressil www.aripaev.ee/multikultuurne

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2009, 13:45
Otsi:

Ava täpsem otsing