Eesti Loto maksab ETV-le iga lotosaate eest 100 000 kr

Kadri Jakobson 08. september 2009, 00:00

Lotosaated lõppesid ETV ekraanil 2006. aasta sügisel, kui tollane programmijuht Eero Spriit selgesõnaliselt ajakirjandusele ütles: "Meile tundus, et avalik-õigusliku telekanali kavasse need mängud hästi ei sobi. /…/ Enne "Aktuaalset kaamerat" võiks eetris olla tõsisema loomuga saade, mitte mängud raha peale."

ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa tõdes, et nüüdseks on ETV meelt muutnud. "Analüüsisime päris pikalt ja kaua, juba eelmise Eesti Loto juhiga, kas lotosaade sobib ETV ekraanile või mitte. Jõudsime järeldusele, et saate vastu on väga suur vaatajahuvi. Teine põhjus oli väljakutse teha huvitavat saadet. Raha polnud sugugi peamine põhjus," selgitas Allikmaa.

Esimene lotosaade oli ETV ekraanil möödunud kolmapäeval.

Küsimusele, kas iga tahtja võib maksta 100 000 krooni, et saada ETV ekraanile pooletunnine reklaamisaade, vastas Allikmaa: "Nii lihtne see asi ka pole. Mujal maailmas on samuti lotosaated avalik-õiguslikul teleekraanil. Eks see piiri tunnetamise ja tundmise koht muidugi on."

Kui suurt rollis mängis parteiline kuuluvus? Eesti Loto värske juht Heiki Kranich ja Allikmaa on mõlemad kuulunud Reformierakonda, Allikmaa peatas oma liikmestaatuse 2005. aastal.

"Kes tahab pahatahtlikult niite vedada, see vedagu. Võin öelda, et sisuliselt oli meil selline leping juba eelmise Eesti Loto juhatusega tehtud, Kranich ainult vormistas selle," ütles Allikmaa. "See on väga selgelt kulupõhine summa ja kogu raha läheb saate tegemisele. Teenida ei õnnestu sealt suurt midagi," lisas ta.

ERRi nõukogu esimees Andres Jõesaar ütles, et nõukogu pole seda teemat arutanud. Jõesaare sõnul on see juhtkonna pädevuses ja nõukogu programmi koostamisse ei sekku.

"Meilt kui institutsioonilt pole arvamust küsitud. Aga ma ei näe lotosaates ka probleemi. Eesti Loto on riigi omandis olev firma," lausus ta.

Eesti Loto juht Heiki Kranich ütles, et mitte mingisugust parteilist sidet ei tasu otsida. "Saate viimine ETV kanalile on nende pikaajaline soov ja mul on hea meel, et mul õnnestus nii ruttu see soov täita," lausus Kranich.

Ta ütles, et kolimisega ETV kanalile lotosaadete kulud Eesti Loto jaoks vähenesid. "ETV-le maksame vaid tootmise eest. Ära jäävad saate edastamise kulud. Võin öelda, et maksame igal nädalal 63 600 krooni vähem," selgitas ta.

Kuidas sobib hasartmäng avalik-õigusliku telekanali ekraanile?

"Loto on leebe hasartmäng ja on alternatiiviks karmimatele hasartmängudele. Hasart on inimlik ja kui seda inimese jaoks mitte rahuldada, võib ta valida karmima tee," lisas Kranich.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing