Violetta Riidas • 7 september 2009

Ivo Saarma loobus osalusest Nova Vitas

"Põhjusi on põhimõtteliselt kaks. Esiteks - Nova Vita põhitegevus on laborid. Nad tahavad teha täiskompleksset laborimeditsiini, mis meie tegevusega hästi kokku ei sobi, sest meie jääme laboriteenust ostma väljastpoolt," ütles Fertilitase juht Ivo Saarma Meditsiiniuudiste veebiväljaandele. Saarma sõnul jääb Fertilitase eelistuseks kindlalt kliiniline meditsiin: haiglaravi ja eriarstiabi.

"Teine põhjus on puht proosaline - majanduslikult raskel ajal me peame oma strateegia paika panema. Me ei suuda praegusel ajal jätkata nende erialadega, mis ei ole meie enda strateegia. Kontsentreerume kindlale tegevusele. Varasemal ajal ei olnud see päevakorras."

Muudest tegevustest ei kavatse Fertilitas Saarma sõnul loobuda.

Seni Fertilitasele kuulunud 31% osalus Nova Vitas läks üle osaühingule Quattromed HTI Laborid.

"Tegelikult on sellest natuke vara rääkida - läbirääkimised ju alles käivad. Seal ei ole midagi salastatud ka, aga päris ostu-müüki minu teada toimunud ei ole. Sellega läheb veel natuke aega," pareeris Nova Vita juht Andres Salumets küsimusi tehingu kohta. Samas ei lükanud ta ümber, et aktsiate uus omanik on tõepoolest Quattromed. "Mul on seda praegu raske ümber lükata - eks see põhiline läbirääkimine on toimunud Quattromediga."

Salumetsa sõnul peaksid Fertilitase ja Quatromedi vahelised läbirääkimised kestma veel 2-3 nädalat ja müügitehing toimuma 30. septembril.

Salumetsa sõnul omaniku vahetus nende töös siiski midagi ei muuda. "Fertilitasele kuuluva Viimsi haiglaga olid meil omaniku- ja rendisuhted," ütles Salumets.

4. septembril liikusid Fertilitasele kuuluvad 828 Nova Vita aktsiat osaühingule Quattromed HTI Laborid OÜ. Sellega omandas Quattromed varem Fertilitasele kuulunud 31,63% osaluse lastetuse ravi ja laborimeditsiinikeskuses. Ülejäänud 58,90% aktsiatest kuulub endiselt Soome firmale Medix Laboratoriot OY.

Hetkel kuum