Kristjan Lepik soovitab raha kroonides hoida

08. september 2009, 08:31

Internetiportaali Tarkinvestor.ee looja
Kristjan Lepiku arvates võivad inimesed vähemalt aasta lõpuni hoida oma raha
Eesti kroonides.

Lepik ütles rahvusringhäälingu hommikuprogrammis "Terevisioon", et ühest soovitust tal anda ei ole. "Ma arvan, et täna on investeeringutes mõistlik hoida konservatiivset joont, sest riskid on küll vähenenud, kuid mitte möödas," ütles ta.

Rääkides pankade poolt pakutavatest uutest aktsiatel baseeruvatest pensionifondidest ütles Lepik, et pikas perspektiivis on nendesse investeerimine mõistlik, samas tuleks olla ettevaatlik. "Praegu tormata veel ei tohi. Ma arvan, et 2010. aasta pakub selleks paremaid võimalusi," märkis ta.

Küsimusele, mis saab Eesti majandusest 2010. aastal, vastas Lepik, et kõik sõltub USA ja Hiina majandusest. "Küsimus on, milliseks kujuneb kosumine – kas ta on V-tähe kujuline või tuleb W, kus on riigi toel mõningane paranemine, seejärel taas kahanemine ja alles siis läheb üles." Lepik lisas, et W-tähe variant tundub talle siiski tõenäolisem.

"Seega tuleb ilmselt mõningane tagasilöök, kuid see nii hulluks ei muutu, kui oli kriisi epitsentris septembris või oktoobris," sõnas saatekülaline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2009, 12:00
Otsi:

Ava täpsem otsing