Kunsing: võlakirjade eelis on kadumas

ÄP praktikant 08. september 2009, 09:48

SEB varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing
leiab, et korporatiivõlakirjade turg ei pruugi enam nii palju tootlust tuua kui
varem ning aktsiatesse investeerimisse on õige aeg.

Intervjuu Sven Kunsinguga.

Miks toote agressiivse pensionifondi turule just nüüd ja praegu?

Millal siis veel, kui mitte praegu?

Näiteks LHV ütles, et praegu pole hea aeg aktsiatesse investeerida.

Ma ei tea, miks nad nii võisid öelda. Neil pole ju tegelikult 75protsendilise aktsiaosalusega fondigi.

Kui oleks, kas nad räägiksid teist juttu?

Ma arvan, et jah. Selline fond on tänase seisuga ehk uue aasta ehk järgmisel aastal vaid meil, Swedbankil ja Nordeal. See on üks põhjus, miks nad seda ei tee. LHV-l on fondide hulk suurem. Nad oleksid võinud ühe oma fondi 75protsendiliseks teha, aga ma ei tea, miks nad seda ei teinud.

Kas võlakirjade turg ei paku enam nii palju riski, et sealt tuleks mõistlik tootlus?

Riski pakub võlakirjaturg alati. Nagu me möödunud aastast juba teame. LHV on üsna tugevalt investeerinud korporatiivvõlakirjadesse. Iseasi, kas seda tootlust jätkub kauemaks. Tootlust on juba üksjagu olnud. Sel aastal korporatiivõlakirjade turg on tootnud kõvasti. Kas ta nüüd jätkab samamoodi, selles ma võin kahelda. Meie SEB tiimide seisukoht on selline, et madala reitinguga korporatiivvõlakirjade tootlus eelis aktsiate ees on kadumas.

Nüüd võiks siis rohkem aktsiatesse panustada?

Noh, ei ole võimalik anda anda keskmist soovitust keskmisele investorile. Mida keegi eelistab, sõltub investeerijast endast. Meil on investoreid, keda ehmatas eelmisel aastal aktsiaturgudel toimunu nii palju, et vaatavad pigem vähemriskantsete turgude poole. On neid, kes näevad selles just võimalust. Meie asi on pakkuda inimestele võimalust.

Need, kes tahavad oma pensioniraha pikaajaliselt enamteenivatesse aktsiatesse või vähemalt ootuste kohaselt peaks see teenima paremat tootlust võlakirjadest. Need, kes näevad, et nad seda riski ei kannata ja eelmisel aastal üsna suure kõikumisega aktsiaturud, mis tundusid ülemäärased, nende jaoks on pakkuda konservatiivseid fonde.

Me püüame pakkuda seda spektrit, mida seadusandlus võimaldab. Seda ka teeme. Miks teised seda ei tee, on nagu teine küsimus. Eks kõik arendused ja uued fondid nõuavad ka kapitali. Peab ju fondivalitseja igal pool oma panuse andma fondi. Meiegi investeerisime neil päevil 3,5 miljonit krooni oma uude fondi. Kokku peaks investeeringud olema 50-60 miljoni vahel. See polegi nii väike raha, mis me fondivalitsejana oleme sisse pannud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. September 2009, 12:37
Otsi:

Ava täpsem otsing