Parbus ootab kohtu otsust linnaametis

Virge Haavasalu 09. september 2009, 00:00

"Olles põhiseadusele kuulekas kodanik, ei saa ka mina teisiti arvata, et süüdi mõistab Eestis kohus," kommenteeris Parbus, kas ta jääb endale kindlaks, et ta on süütu.

Miks endist abilinnapea Taavi Aasa nõunikku kauem kinni hoiti kui teisi? "Põhjendati vajadusega hoida mind eeluurimise ajal isoleerituna, aga neid asju oskab paremini kommenteerida prokuratuur," rääkis praegune avalike suhete nõunik. Vara on Parbuse sõnul endiselt arestitud ja otsuse vabastamise või mittevabastamise kohta teeb kohus.

Parbuse sõnul oli eelmine avalike suhete nõunik Madis Salum soovinud juba varem lahkuda.

Parbus on ka varem sellel ametikohal töötanud. "Kahtlemata on mugavam pärast teatud pausi naasta töökohale, mida sa juba tunned," tõdes ta.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul ei korraldata avalike suhete nõuniku kohale tavaliselt konkurssi. "See on tema enda kokkulepe kesklinnaga. Tema enda vaba tahe sinna minna," ütles ta.

"Me leppisime kokku, et kuna avalik huvi on nii suur, siis me endisel kujul ei jätka. Tal oli võimalus endale leida mõni teine koht, mille ta ka leidis," selgitas Aas lähemalt.

Aasa sõnul saab käituda tulenevalt sellest, millised on seadused. "Töölt vabastamise aluseks saab olla kas kohtumäärus või süüdimõistev kohtuotsus. Nii kaua, kui neid ei ole, või nii kaua, kui kohtust neid tulnud ei ole, ei ole meil ka mingit alust inimest töölt vabastada või süüdi mõista," kommenteeris Aas kesklinna halduskogu liikmete seisukohti, nagu kahjustaks Parbuse tööle asumine linna mainet. Uut inimest Aasa sõnul Parbuse asemele abilinnapea nõuniku kohale plaanis võtta pole.

Tegelikult on alati kirjutamata moraali- ja eetikanormid, millest võiks poliitikud kinni pidada.

Kui on selline kahtlustus, siis oleks igale poliitilisele jõule kohane hoida selline inimene linnavõimust nii kaua eemal, kuni ta on kahtlustustest vaba. Me ei saa ju praegu öelda, et Parbus oleks kahtlustustest vaba.

Keskerakond võtab endale voli olla see erakond, kellele ükski plekk külge ei hakka. Neil on avalikust arvamusest täiesti ükskõik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing