Avila: erakorraliselt üles öeldud lepingute korral pole põhjust üüri maksta

09. september 2009, 16:32

Kaarsilla Kinnisvarale ja Rakvere
Põhjakeskuse omanikule ei ole meil põhjust üüri tasuda, kuna nende firmadega
sõlmitud üürilepingud on OEG poolt erakorraliselt üles öeldud, rõhutas ASi
Olympic Entertainment Group tegevdirektor Andri Avila.

Avila kinnitusel on Kaarsilla Kinnisvaraga sõlmitud leping erakorraliselt üles öeldud võlaõigusseaduse alusel ning leping on lõppenud 2. aprillist 2009. „Nimelt võimaldab võlaõigusseadus kohustuste muutumisega kahjustatud lepingupoolel kestvuslepingu üles öelda,“ selgitas Avila ja lisas, et seda õigust OEG ka kasutas, põhjendades ülesütlemisavalduses üksikasjaliselt lepingu lõpetamise asjaolusi.

Avila sõnul oli OEG sunnitud üles ütlema ka Põhjakeskuses asuva üüripinna osas sõlmitud üürilepingu ning arvates 4. maist 2009 on leping lõppenud. „Lepingu kohaselt oli üürnikul vastav õigus, kuna ruumi sihtotstarbeline kasutamine oli oluliselt takistatud, ning kuna üürileandja rikkus oma kohustust turundustegevuse osas, mis taganuks kaubanduskeskuse külastatavuse,“ selgitas Avila.

Olympicu juhi sõnul sulgesid nad vaid veidi üle pole aasta tegutsenud kasiino Põhjakeskuses eelkõige seetõttu, et rendileandja ei täitnud piisavalt oma kohustusi kliendikäibe tagamiseks keskuses ning ostukeskus ei olnud poole aastaga piisavalt hästi käivitunud. „Kliendikäive kujunes nii keskuses tervikuna kui ka konkreetselt kasiinos oodatust palju tagasihoidlikumaks,“ möönis Avila.

Avila andmeil sulges OEG eelmisel aastal Eestis 4 kasiinot ja tänavu kaheksa kuu jooksul on suletud veel 12 kasiinot. OEG koondas mullu Eestis 3 töötajat ja selle aasta 31. augusti seisuga on koondatud 64 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. September 2009, 16:32
Otsi:

Ava täpsem otsing