Väikeinvestorid hakkasid eile börsil aktsiaid krabama

Katre Pilvinski 10. september 2009, 00:00

"Buumi on vallandanud teadmine sellest, et suurte müüjate kogused hakkavad otsa lõppema," kommenteeris LHV Panga vanemmaakler Ragnar Plees. "See on iseenesest üsna ebaloogiline käitumine, aga turg on selline ja aktsiad ostetakse üles."

Plees ütles Tallinki, OEG ja Baltika aktsiate suure käibe kohta, et tehingustatistikat vaadates on ostupoolel tegemist peamiselt ikkagi väikeaktsionäridega.

"Tavaliselt kui suuraktsionärid müüvad, siis on see ohu märk, mitte märk sellest, et ettevõttel läheb hästi ja aktsia hind võiks tõusta," lisas ta. Plees märkis, et tema oleks Tallinki, OEG ja Baltika aktsiate suhtes väga ettevaatlik. "Ometigi ostetakse neid aktsiaid palju," ütles ta.

Plees soovitas olla ettevaatlik, kuna turg on viimastel nädalatel liikunud vägagi hirmuäratavalt. "Müügipool on väga aktiivne. Need, kellel oli suuri koguseid müüa, nende jaoks on olukord suurepärane, kuna ostuhuvi, mis iganes põhjusel, on väga suur. Kuid see põhjus võib osutuda väga ohtlikuks," rõhutas ta.

"Viimasel ajal on aktiivsus börsil üldse suur olnud ja keskeltläbi tõusnud," ütles Investeerimispanga SEB Enskilda maakler Riho Talumaa. "Aktiivsus on drastiliselt hüpanud pärast seda, kui TeliaSonera pakkumised välja öeldi. Kuid sellest ajast on käibed ja kauplemisaktiivsus kasvanud üleüldse, mitte ainult Tallinki, OEG ja Baltika puhul. Kindlasti kajastub see ka hinnaliikumistes."

"Tallink on teinud tõesti hea päeva," märkis Swedbank Marketsi aktsiate maaklerosakonna juht Andres Suimets. "Eks ta oli mõnda aega paigal, samas kui turg tervikuna tõusis. Seega ei ole väga suur üllatus, et aktsia läks lõpuks üldise meeleoluga kaasa. Teiseks olid kvartalitulemused ootuspäerased," ütles ta.

Armin Karule kuuluvale osaühingule Hansa Assets kuulub 47,39 protsenti Olympic EG aktsiatest, selgus Eesti väärtpaberite keskregistrist.

Armin Karu kinnitas suhtekorraldaja vahendusel Äripäevale, et suuromanikud on müünud Olympic EG aktsiad oma teiste äriprojektide rahastamiseks ning praeguse seisuga rohkem aktsiaid müüa ei kavatse.

Armin Karule kuuluvale osaühingule Hansa Assets kuulub praegu 47,39% Olympic EG aktsiatest, selgub Eesti väärtpaberite keskregistrist.

Ettevõtte teisele suuromanikule, Jaan Korpusovile kuulub 19,93 protsenti kasiinokompanii väärtpaberitest.

Alates 14. augustist on suuromanikud müünud kokku 15 miljonit Olympic EG aktsiat. Armin Karu on müünud 10,6 ning Jaan Korpusov 4,1 miljonit väärtpaberit.

Samas ostis kasiinofirma juht Andri Avila 8. septembril 130 000 Olympicu aktsiat hinnaga 11,89 krooni tükk. Karu ja Korpusov müüsid nädal varem aktsiaid hinnaga 9,46 krooni tükk.

"Ma olen n-ö hobiinvestor olnud juba pikka aega ning teen oma investeerimisotsused iseseiseisvalt ja sõltumatult kellestki teisest, k.a Armin Karust - me ei ole seda teemat temaga isegi arutanud," kommeneeris Avila. "Karu on endiselt ettevõtte suurim aktsionär ning tema osaluse vähenemine 47,39 protsendile tema mõjuvõimu kindlasti ei vähenda."

Tundub, et liiga palju head on suurepärane ja praegu toob järjekordne tõusupäev omakorda uut raha turule, investorite suuremad hirmud ei saanud tõeks ning nüüd kasutati ära olukorda, kus Baltimaad ei olnud Ida-Euroopa tootlust kaasa teinud. Nagu Tallinki kiire tõus näitas, olid ostjad tunduvalt aktiivsemad, müüjate meeleolu on muutunud ettevaatlikumaks ja ollakse valmis ootama kõrgemat hinda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing