AUTOD: Kolm kupeed helgest tulevikust

1706-aripaev 10. september 2009, 22:56

Kuigi kogu maailmas valitseb jätkuvalt
masu, tegelevad autotootjad juba praegu nende masinate arendamisega, mille
debüüt leiab aset täpe järgses helges tulevikus.

Kõige lähemal reaalsele seeriatootmisele on uuel Minil põhinev Mini Coupe, mis saab endale kolmeukselise luukpärakere asemel mõnevõrra elegantsemad vormid. Hetkel vaid algse Mini 50. sünnipäevaks loodud ideeauto vormis eksisteeriv sõiduk on eelkõige neile, kes soovivad endale omapärast sportlikku autot näiteks pere kolmandaks võik neljandaks sõidukiks.

Auto eripära arvestades on tõenäoline, et üle võetakse sportlikum osa praeguse Mini jõuallikate valikust ehk siis 1,6-liitrised ülelaadimisega mootorid.
Välistatud pole, et lisaks kupeevariandile võib Minist peagi saada ka speedster, selle ehitamiseks tuleks kõva katus asendada pehmega.

Kuigi ametlikult pole Opel Astra uus mudelipõlvkond veel esile astunud (see leiab aset septembris Frankfurdis), tegelevad firma insenerid juba uue auto kupeekerega versiooni arendamisega. Kuigi jah, kupee on konkreetne Astra küll vaid reklaamikeeles, reaalselt on siiski tegu kolmeukselise luukpäraga.

Aasta-paari pärast müügile jõudev sõiduk laenab oma välimuses nii mõnedki elemendid oma luukpäraga vennalt ning Opeli uue disainikeele eestvedajaks olevalt Insignialt. Kupee jaoks on auto välimust veelgi lihvitud ning see on jõulisem ning sportlikum.

Sarnaselt Opelile pole klassikaline kupee ka kolmas uudis: Volkswagen Golf kupee. Reaalselt on tegu küll sedaaniga, mille lennukas katusejoon annab autole kupeeliku välimuse. Sarnast lähenemist kasutas Volkswagen oma Passatil põhineva mudeli CC juures. Tõenäoliselt jõuab Golf Coupe müügile pärast seda, kui oma debüüdi teeb uus Jetta. See juhtub aga vaid juhul, kui kupeelike sedaanide turuosa jätkuvalt kasvab, mitte aga ei kahane ajutise moeröögatusena olematusesse kui kerisele visatud lumepall.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 22:59
Otsi:

Ava täpsem otsing